Bulut: Talepler doğrultusunda meslek kurslarımız artacak

KUSACHİ’DE İNCELEMELERDE BULUNDU Derince Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Ku...

BÜYÜT

KUSACHİ’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Derince Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları (DER-MEK), ilçe halkından yoğun ilgi görüyor. Mersincik Bilgi ve Sanat Evi, Kusachi Bilgi ve Sanat Merkezi, Derince Belediyesi Gençlik Merkezi, Yenikent Sosyal Tesisleri, Sırrıpaşa Kurs Merkezi ve Çınarlı Mahalle Konağı olmak üzere altı ayrı merkezde kurs faaliyetlerinin devam ettiği Derince’de 39 ayrı branşta yaklaşık iki bin kursiyere eğitim veriliyor. Sömestr tatilinin ardından ikinci yarıyıl eğitimlerinin başladığı DER-MEK’te bu kez kursların ziyaretçisi Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut oldu. Dumlupınar Mahallesi’nde yer alan Kusachi Bilgi ve Sanat Merkezi’ne giden Başkan Bulut’a AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, Derince Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Karakoyun ve Dumlupınar Mahalle Muhtarı Hayri Çelikkol da eşlik etti.

 

“BİRLİKTELİĞİNİZ EĞİTİMLE SINIRLI KALMAMALI”

Kusachi’ye yaptığı ziyarette ilk olarak Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nün açmış olduğu organ bağışı standını inceleyen Başkan Bulut, daha sonra sırasıyla ahşap boyama, el nakışı, bilgisayar işletmenliği, iğne oyası, filografi, şiş ve tıg örücülüğü, dikiş ve cilt bakımı derslerinin yer aldığı sınıflara girerek buradaki eğitmenler ve kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerlerle gerek DER-MEK gerekse ilçenin muhtelif sorunları ile ilgili istişare eden Başkan Bulut, vatandaşların memnuniyetlerini ifade etmelerinden son derece hoşnut kaldı. Hedeflerinin Derince halkının mutlu olacağı çalışmalara imza atmak olduğunu belirten Başkan Bulut “DER-MEK bünyesindeki kurslarımızı sizden gelen talepler doğrultusunda şekillendiriyoruz. Halkımızın talepleri doğrultusunda meslek kurslarımız artacak. Fakat sizlerin buradaki birlikteliği sadece eğitimle sınırlı kalmamalı. Bu birlikteliğinizi fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşma noktasında da kullanmalısınız” dedi.

 

EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER ORTAYA ÇIKIYOR

Belediye olarak, eğitime büyük önem verdiklerini belirten Başkan Bulut “Sizlerden gelecek talepler doğrultusunda farklı konularda seminerler düzenleyebiliriz. Biz Derince Belediyesi olarak eğitim odaklı faaliyetlere açığız ve eğitime yönelik çalışmalara her zaman destek olmayı sürdüreceğiz” dedi. Kusachi ve diğer bilgi evlerinin yer aldığı merkezlerde çok güzel el emeği eserler ortaya çıktığını da sözlerine ekleyen Başkan Bulut “Değerli hocalarımızın öncülüğünde yaptığınız çalışmalarla birbirinden güzel ürünler ortaya çıkartıyorsunuz. Biz de bu el emeği, göz nuru eserlerinizi aynı zamanda kazanca da dönüştürebilmeniz için sizlere yer tahsisi anlamında katkı sunmaya çalışacağız” dedi.

11 Şubat 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR