Polise bu tekme hiç yakışmadı!

    POLİSTEN DAYAK 65 yaş üstü yolcuların ücretsiz taşınması konusunda, hükümet ısrarcı. Minibüs esnafı ise ücret almadan taşımayız demeye diyor. Bu...

 

 

POLİSTEN DAYAK

65 yaş üstü yolcuların ücretsiz taşınması konusunda, hükümet ısrarcı. Minibüs esnafı ise ücret almadan taşımayız demeye diyor. Bu tartışma sürdükçe de istenmedik olaylar yaşanıyor. Polis, önceki gün 65 yaş üstü yolcuları ücretsiz taşımadıkları için 3 minibüsü Ömer Türkçakal Bulvarı Naila Cafe önünde bağladı. Polis araçların bağlama nedenine " Arabada Maaşallah yazısı ve nazar boncuğu" olmasını gerekçe gösterdi. Bu olayın duyan SS 41 No’lu İzmit-Gölcük Kooperatif Başkanı Mehmet Malkoç ve iki yardımcısı Naile Kafe'nin önüne geldiler. Polislerle bir süre konuşan kooperatif yöneticileri birden bire polisin saldırısına uğradı.

 

GÖZ ALTINA ALINDILAR

Kooperatifin 60 yaşındaki Başkanı Mehmet Malkoç’u yere yatırılıp tekmelenirken yardımcısı Çetin Alkan'a da biber gazı sıkıldı. Bu olaylar yaşanırken başkan yardımcısı Osman Ergin'un tüm çabalarına rağmen Malkoç ve Alkan'ın darp edilmesini önleyemedi.  Olayı haber alan bir grup Gölcüklü minibüs esnafı Saraybahçe Karakoluna gittiler. Çıkan olaylarda Başkan Mehmet Malkoç ve çetin Alkan’ın yanı sıra Taner Altan ile Osman Ergin’de gözaltına alındı. İfadelerinin alınmasının ardında serbest kalan kooperatif yöneticileri, kendilerini darp eden polislerden şikayetçi oldu.

 

BARDAK TAŞMAK ÜZERE

Yeni Gölcük yolunda yaşanan 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşıma krizi sonucu gözaltına alınan 4 minibüsçü ile ilgili açıklama yapan Kocaeli Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, “. Artık bardak doldu taşmak üzere” dedi. Yapılan açıklamaya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, S.S 41 Nolu İzmit- Gölcük Otobüsçüler ve Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Mehmet Malçok ve oda üyeleri katılım gösterdi.

TERÖRİST DEĞİLİZ

Açılamada söz alan Mustafa Kurt, yaşanan olayla ilgili bilgilendirme yaparak, “Arabacı esnafının zor durumda olduğu ortamda. Hukuki mücadelemizden sonra işin ehemmiyeti ortaya çıkacaktı. Bir aydan beri arkadaşlarımıza trafik ekiplerinden gelen baskı var. Biz şu anda 14 kalem ücretsiz insan taşıyoruz. Zaten arabacı sıkıntıda” dedi.

ZULÜM BU

Yapacak hiçbir şeylerinin kalmadığını da ekleyen Kurt, “Ekmek mücadelesi veren arkadaşlarımıza saldırı var. Artık bardak doldu ve taşmak üzere. Her şey masa başında çözülür. Aksi takdirde gereken neyse onu yapacağız. Tamamen iyi niyetle işimizi yapıyoruz. Olayı şiddetle kınıyoruz. Esnafa yapılan bir zulüm bu” şeklinde konuştu.

DEVLET PARA VERİYOR

Ardından söz alan Kemal Kaya ise bu olayın ileri boyutlara gitmemesini temenni ederek, “Polis, şoför arasında sürtüşme yaşanmamasını arzu ediyorum. Yüksek mahkeme umarım bu süreci esnaf lehine çevirir. 65 yaş üstü insanların hepsi emekli. Emekli olmayanlara da devlet para veriyor” ifadelerini kullandı.

BİZ TERÖRİST MİYİZ?

Devletin bu yaptığını kanunu hak olarak görmediğini de dile getiren Kaya, “ 20-30 çeşit vergi verdiğinizi biliyorum” dedi. Mehmet Malçok ise “Başbakan’ın akrabası olanlara bu tavrı yapabilirler miydi? Ankara’da 65 yaş üstü vatandaş taşınmıyor. Bizim kalemimiz 14’te 15’e çıktı. Biz terörist miyiz?” diye sordu. 

04 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

HAKAN - BAŞBAKANININ POLİSİ

Yanıtla . 0Beğen 04 Temmuz 14:44
01

kamil - polisimiz kime ne şekilde davranacağını iyi biliyor hakedene hakettiği şekilde davranmak lazım, 65 yaşındaki insanlara 2 lira yüzünden hakaret ederek arabalarından indiren bu şehir eşkiyaları değil mi

Yanıtla . 0Beğen 04 Temmuz 14:44
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR