İngilizce öğrenmek isteyenler müjde Marmara Etüt Eğitim Merkezi açıldı

Genç eğitimci Adem Katanalp’in sahibi olduğu Marmara İngilizce Etüt Merkezi Yenişehir Mahallesi’nde hizmete girdi. Merkezin açılışını İzmit Kaymakamı...

BÜYÜT

Genç eğitimci Adem Katanalp’in sahibi olduğu Marmara İngilizce Etüt Merkezi Yenişehir Mahallesi’nde hizmete girdi. Merkezin açılışını İzmit Kaymakamı Sabit kaya yaptı.

Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Bulvarı No:142’de genç eğitimci Adem Katanalp tarafından faaliyete geçirilen Marmara İngilizce Etüt Merkezi’nin açılış töreni İzmit Kaymakamı Sabit Kaya’nın katılımıyla dün gerçekleşti. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunu olan 28 yaşındaki Katanalp, açılış sonrası yaptığı konuşmada, “Uzun süreli bir araştırma yaparak, 2010-2011 Eğitim-Öğretim döneminde Kocaeli'de bu alanda ilk ve şu anda tek olan Marmara İngilizce Etüt Merkezi'ni hayata geçirdik. Birebir İngilizce eğitimi, eğitim koçluğu, öğretmen eşliğinde derslerin tekrar edilmesi, yabancı öğretmenler eşliğinde güzel konuşma, Avrupa Birliği Gençlik Projeleri, yurt dışı eğitim danışmanlığı ve çok seçenekli sosyal aktiviteler Marmara İngilizce Etüt Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz uygulamalardır. Yabancı dilin, hayatın her alanındaki öneminin farkında olarak, okul çağındaki çocukların İngilizce eğitimine tam destek vermek amacıyla merkezi kurduk” dedi.

UZMAN KADRO
Marmara İngilizce Etüt Merkezi’nde toplam 4 derslik bulunuyor ve sınıflar 6 kişiyi geçmiyor. Kurum, eğitim kalitesinin düşmemesi açısından öğrenci sayısını sınırlı tutmaya özellikle özen gösteriyor. Bu sayede eğitimciler öğrencilerle birebir ilgilenebiliyor. Merkezin müdürlüğünü, Oruç Reis Anadolu Lisesi’den emekli olan eğitimci Gülhan Bütün yapıyor. Marmara İngilizce Etüt Merkezi’nde biri Polonyalı, toplam 6 tane öğretmen eğitim veriyor. Öğrenciler kurumda günlük pişirilen ve besin değeri yüksek menülerden oluşan yemekleri yiyor. Ayrıca güvenli bir şekilde gerçekleştirilen servisler Kocaeli'nin birçok bölgesine ulaşıyor.

20 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR