Ejderoğlu: Türkiye’nin Saadet’e ihtiyacı var

Saadet Partisi ekim ayı il divan toplantısı önceki akşam Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yapılan toplantıya Genel İdare Kurulu Üyesi...

Saadet Partisi ekim ayı il divan toplantısı önceki akşam Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yapılan toplantıya Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Kul, il başkanı Sinan Ejderoğlu ve partililer katıldı. Seçim öncesi çalışmaların gözden geçirildiği toplantıda hedef, 2015’teki seçimlerde barajı geçerek meclise girmek olarak açıklandı.

 

EJDEROĞLU İKTİDARA YÜKLENDİ

Divanın açılışında konuşan il başkanı Sinan Ejderoğlu, “Son bir ayda yüzümüzü güldüren hiçbir şey yok, yine dünya perişan yine insanlar üzüntülü. Bizler bunları dile getirmeliyiz. Keşke iktidar geçmişinden örnek alsa ve D8 gibi bir oluşum içinde olsaydı, keşke bütçedeki açıklar olamasaydı ve büyük bir ekonomiye sahip olsaydı. İşçiye memura yüzde 3 yerine keşke yüzde 30 zam yapılsaydı. Ülke yönetimini toz pembe gösteriyorsunuz. Cari açık artmış, gelir ve gider dengesi bozuk bir hal almış. IMF'ye borç yok deniliyor, peki 54 milyarlık faizi nereye ödendi. Milletimiz buna tepkisini 2015'te sandıkta vermelidir” dedi.

 

“İNSANLAR AÇ YAŞIYOR”

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Ejderoğlu, “Sendikalar açlık sınırını 1300 lira civarında açıklıyorlar, asgari ücret ise 900 lira, ülkemizde asgari ücrete çalışan 10 milyon çalışan var. İşsiz rakamı 3 milyon değil 10 milyon da işsiz var” dedi. Çiftçilerin yeteri kadar desteklenmediğini söyleyen Ejderoğlu konuşmasına söyle devam etti: “Eğer çiftçi desteklense Kocaeli ve benzeri büyükşehirlerin nüfusu bu kadar artmazdı. Anadolu'da insanlar mutlu olsaydı Kocaeli'nin nüfusu 500 bin artmazdı” dedi.

 

“NEREDE KALDI ONE MINUET?”

Ekonominin içler acısı bir halde olduğunu dile getiren Ejderoğlu, “Dış politikanın neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Suriye, Irak ve Filistin kan gölü. Mescid-i Aksa sorununun çözümü için, Saadet Partisi mecliste olmalı. Bin yıllık bir medeniyetin evladı olan Cumhurbaşkanının Papa’yı bu kadar iltifatla davet etmesinin nedenini merak ediyoruz. Papadan medet umulmaz. Bu yüzden 2015'te meclise girmek zorundayız. İstemeseler bile girmek zorundayız. Biz 20 kişiyle iktidar olduk, bunlar 326 milletvekili ile ne iktidar, ne de muktedir oldular” diye konuştu.

 

KUMARLA ABAD OLUNMAZ

Milli Piyango İdaresi’nin özelleştirileceğini hatırlatan Sinan Ejderoğlu, “Bu oyunu oynayanlar dahi sevmez. Ortadan kalkmasına kimse bir şey demez. Kumarla ne abad olunmaz. Bunun için Saadet daha fazla çalışıp meclise girecek ve milletimize gerçekleri anlatacak. Mecliste iyi niyetli çalışanlar var, ancak bereket olmadığı için bir fayda vermiyor” diye konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİR’E ELEŞTİRİ

Büyükşehir Belediyesi’ne projelerini soran Ejderoğlu, “Rutin belediyecilik yapıyorsunuz. Güzel hizmetler yaparsanız takdir edelim. Yerel ve genel iktidar sizde. Ancak hala ülkenin sorunlarını çözemediniz. Ne zaman yatırım yapmaya kalksanız borçları bahane ediyorsunuz. Biz yönetimde olsaydık bu borçlar olmazdı. Borçlar olsa bile hizmetten geri kalmazdık. 2015’te meclise girersek başarılı oluruz” dedi.

 

ANCAK ESİP GÜRLÜYORLAR

Teşkilatların heyecanlı bir çalışma içinde olduğunu söyleyen GİK Üyesi Ahmet Kul ise şöyle konuştu: “Saadet Partisi’nin mutlaka mecliste olması lazım. Bu amaç için çalışacağız. Millet saadeti arıyor. İşçisi, çiftçisi, memuru hepsinin durumu perişan. Geçmişteki başarılı günlerimize devam edeceğiz. Bu iktidar döneminde cezaevindeki insanların oranı yüzde 150 arttı. Göreve geldiklerinde 3 yıl sözü vermişlerdi. Ancak hala bir şey yapamadı. Bu günkü iktidar esip gürlüyor, ancak yağmıyor. Çok çalışıp Milli Görüş eserlerini milletimizle buluşturacağız” Muharrem İBRAHİMOĞLU

23 Kasım 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR