Vali Topaca’dan Avrasya forumuna tam destek

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, TÜKSİAD’ın 25 ülkeden 200 işadamının katılımıyla Gebze’de gerçekleştireceği Avrasya Ekonomi Forumu’na tam destek verdi.Tü...

BÜYÜT


Kocaeli Valisi Ercan Topaca, TÜKSİAD’ın 25 ülkeden 200 işadamının katılımıyla Gebze’de gerçekleştireceği Avrasya Ekonomi Forumu’na tam destek verdi.

Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜKSİAD), Kasım ayının ilk haftasında Gebze’de düzenlenecek olan Avrasya Ekonomi Formu için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.25 ülkeden 200 işadamının katılacağı Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin kusursuz geçmesi için çalışmalarına haftalar önce başlayan TÜKSİAD, takvimin yaklaşmasıyla birlikte kurum ve kuruluşları ziyaret ederek proje hakkında bilgi veriyor.

GEBZE’DE YAPILAN İLK
ULUSLARASI ETKİNLİK
TÜKSİAD Genel Başkanı Gültekin Şenel ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde, Gebze’de uluslararası düzenlenen ilk etkinlik olma özelliğini taşıyan Avrasya Ekonomi Formu ile ilgili Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ya Gebze’deki makamında ziyaret ederek bir sunum yaptı. Vali’nin sıcak ve samimi ilgisinden son derece memnun kalan TÜKSİAD Genel Başkanı Gültekin Şenel, Topaca’ya forumla ilgili detaylı bilgiler verdi. Şenel, Kasım ayının ilk haftasında yapılması planlanan etkinlikle ilgili kesin tarihin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün programına göre netleştireceklerini belirterek, çalışmaların son sürat sürdüğünü söyledi. Ekonomi formuna Avrasya ülkelerinden bakan ve milletvekili düzeyinde katılımın olacağını ifade eden Gültekin Şenel, Azerbaycan ile Makedonya’dan iki bakan ile Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesinden 7 milletvekilin katılmasının kesinleştiğini söyledi.
ÜÇ GÜN SÜRECEK
Üç gün sürecek formda birinci gün ülke tanıtımı ve ikili iş görüşmeleri, ikinci gün bölgedeki sanayi tesislerinin gezilmesi ve üçüncü gün kültür gezisinin yapılacağını anlatan TÜKSİAD Genel Başkanı Gültekin Şenel, Avrasya ülkelerinden Türkiye’ye yapılan 17 milyar dolar ithalata karşılık, Türkiye’nin bu ülkelere5 milyar dolar ihracat yapıldığını, 12 milyar dolar açığın kapatılması noktasında bu programın çok önemli bir hamle olacağını vurguladı.
Gebze’de uluslararası boyutta düzenlenen ilk program olduğunun altını çizen TÜKSİAD Genel Başkanı Gültekin Şenel, Gebze Ticaret Odası ile Avrasya Ekonomi Derneğinin proje ortağı olduğunu ifade ederek Vali Topaca’ya kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti.
VALİ TOPACAN ÖZEL İLGİ
TÜKSİAD Genel Başkanı Gültekin Şenel ve yönetim kurulu üyelerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocaeli Valisi Ercan Topaca da, güzel bir organizasyon olan projeye Valilik olarak müdahil olacaklarını kaydetti. Bunun için Vali Yardımcısı Osman Sarı’ya görev veren Topaca, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü ve Marka’nın projeye destek vereceğini kaydetti. Programın mükemmel bir şekilde gerçekleşmesi için Valilik olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını, böyle bir programı gerçekleştireceklerinden dolayı TÜKSİAD yönetimine teşekkür etti.

07 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR