Çakır: Esnafımız ülkemizin dinamiğidir

Yaptığı esnaf ziyaretlerinde ülkemizin ekonomisinde esnafların çok büyük katkılar sağladığını belirten Kocaeli Milletvekili Adayı Sami Çakır", Hüküme...

BÜYÜT

Yaptığı esnaf ziyaretlerinde ülkemizin ekonomisinde esnafların çok büyük katkılar sağladığını belirten Kocaeli Milletvekili Adayı Sami Çakır", Hükümetimiz iktidara geldiğinden bu yana yenilikçi, kucaklayıcı, birleştirici adımlar atarak geleceğe yönelik bir siyaset izlemiştir. Bu yüzden Ak Parti Hükümetleri, Toplumun huzur ve refahını sağlayan, bizi bir arada tutan unsurlardan biri olan esnafımıza her döneminde büyük önem vermiştir" dedi.

 

Ak Parti'nin desteklerinden de bahseden Milletvekili Adayı Çakır, "Esnafımızın, köklü bir geçmişi ve kendine has kültürünün yanı sıra ekonomik olarak da dengeleyici bir özelliğe sahiptir. Ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği her dönemde toplumu bu anlamda birleştirme gücüne sahip esnafımız, Ak Parti iktidarı tarafından desteklenmiştir. 2015’in ilk günlerinde faizsiz kredi ile müjdelenen esnafımız, 1 Kasım'dan sonra da desteklenecek  ve önlerini açacak her türlü düzenlemeler yapılacaktır" dedi.  

 

ÜLKENİN EKONOMİK DURUMU PAZAR DA BELLİ OLUR

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Sami Çakır, semt pazarlarında seçim çalışmalarına devam etti. Milletvekili Adayı Sami Çakır,  “ Siz pazarcı esnafının reklamı olmayabilir, gösterişli binaları, kocaman tabelaları, ambalajları olmayabilir. Ama sizin, milletimizin gönlündeki yeriniz, inanın, bunların hiçbiriyle mukayese kabul etmez. Halkın büyük çoğunluğu da ülke ekonomisinin durumunu pazardaki fiyatlara göre değerlendirir. Sizler halkımıza en güzel sebzeyi meyveyi en uygun fiyata getireceksiniz ki onlarda hem sizden hem de siyasilerden memnun olsunlar" dedi.Pazar kültürünün halkın bir parçası olduğunu belirten Çakır,  "Ak Parti'nin 1 Kasım Seçin Beyannamesinde esnafımıza olan desteklerimizi açıkladık. Sizinle bağlantılı olarak tarımcılarımız ile ilgili yapacaklarımızı açıkladık. Ak Parti olarak bizler ülkemizde sanayiciden esnafa kadar herkesin huzurlu bir şekilde evlerine helal ekmek götürmesini istiyoruz. Bunun için pazar kültürünü halkımızın yaşam şekli olarak görüyoruz" dedi. 

16 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR