“Sütten ağzımız yandı yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz”

Mükerrer üyeliklerle ilgili açıklama yapan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, diğer partilerin aldığı oydan daha çok üyeye sahibiz diyerek, “1336 mükerrer...

BÜYÜT

Mükerrer üyeliklerle ilgili açıklama yapan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, diğer partilerin aldığı oydan daha çok üyeye sahibiz diyerek, “1336 mükerrer üyemiz çıkmıştır. Bundan sonra her üyemizi üye olduktan sonra arayacağız. Sütten ağzımız yandı, artık yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz” dedi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek dün AKP İl Binası’nda bir basın açıklaması yaptı. Toplantıya Civelek’i ziyaret etmek için gelen AKP Milletvekili Mehmet Ali Okur da katıldı. Mükerrer üyeliklerle ilgili konuda açıklık getiren Civelek, CHP’nin ortaya attığı 2 bin 300 üye değil 1336 mükerrer üyenin çıktığını belirterek, “Bundan sonra her üyemizi üye olduktan sonra arayacağız. Sütten ağzımız yandı, artık yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz. CHP’nin bir şey varmış gibi siyaset oluşturmasını doğru bulmuyorum” şeklinde konuştu.

CUMA GÜNÜ İL DANIŞMASI
İlk olarak geçen hafta gerçekleştirilen üniversite açılış programlarına katıldığını belirterek sözlerine başlayan Civelek, “Üniversitemizde açılan yeni birimlerin hayırlı olmasını diliyorum. İl toplantılarımızı da artık ilçelerimizde yapıyoruz. İlk olarak Çayırova’da gerçekleştirdiğimiz toplantımızı bu akşam da Kartepe’de gerçekleştireceğiz. Başiskele ve Dilovası ilçelerimizin de danışmalarını yaparak tüm danışma toplantılarımızı tamamlayacağız. Cuma günü de Antikkapı Restaurant’ta il danışmamızı gerçekleştireceğiz. Gençlik ve Kadın Kollarımızın da çalışmaları tüm hızıyla sürüyor” dedi.

“HER PARTİDE ARIZA TİPLER OLABİLİR”
AKP içerisinde köstebek var şeklindeki söylemlere de açıklık getiren Civelek, “Bu asla söylenmemesi gereken bir iftiradır. Her partide arıza tipler olabilir. Ama ‘köstebek var’ şeklindeki söylem çok yanlış bir söylemdir. Bizim böyle bir olayımız yok. Hiçbir şeyimizi gizli yapmıyoruz. Her şey her yerde konuşulmaz; ama gizli saklı görüşmelerimiz de olmuyor. Eğer köstebek diye adlandırılan biri varsa bizde olmayan, uydurduğu yanlış bilgileri açıklamıştır. Artık Türkiye’de darbeciler, çeteciler millete hesap verir hale geldi” ifadelerini kullandı.

“ÜYELERİN İSİMLERİ YARGITAY’A GİDİYOR”
CHP İl başkanına sesleniyorum diyerek sözlerini devam ettiren Civelek, “Türkiye CHP’nin arzu ettiği eski Türkiye değil. Biz 2023 hedeflerimiz için temel oluştururken onlar hayal kurmaya devam etsin” dedi. Mükerrer üyelikler konusunda CHP’nin çok uğraştığını da vurgulayan Civelek, “Üye olan kişilerin isimleri altı ayda bir Yargıtay’a gidiyor. Yargıtay ise bu üyeleri eşleştirir. Eğer bir kişinin birden fazla partiye üye olması söz konusuysa da diğer partiden üyeliği otomatikman düşer. Yani kişinin birden fazla partiye üyeliği söz konusu olamaz. Yargıtay’ın partilere gönderdiği inceleme sonrası da kişiler eğer isterse tekrardan partiye üye olabilir. Bu durum yeni ortaya çıkan bir şey değil” dedi.

“SÜTTEN AĞZIMIZ YANDI”
Ak bir sistemle üye kayıtlarının alındığını dillendiren Civelek, “Bizim hatamız, kişiyi kim nereye üye yapmış takip etmememiz. Bin 336 üyemiz değişik partilere gitmiştir. Sadece bunlar nereye gitmiş diye dibine darı ekmedik. Bugün itibariyle CHP 2 bin 300 mükerrer üyeden bahsediyordu. Bizim zaten toplam üye sayımız 223 bin 188. Diğer partilerin aldığı oydan daha çok üyeye sahibiz. Biz bir aileyiz. Birimizin yaptığı tek bir hata hepimizin, benimdir. Geniş katılım sağlıyoruz. Böyle hataların olması çok normal. Ama bundan sonra çok daha titiz davranacağız. Sütten ağzımız yandı yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz. Listeye giren isimler tek tek telefonla da aranacak” sözlerini kullandı.

“TAŞOCAĞINA İHTİYACIMIZ VAR”
Taşocağı konusuna sıcak bakmadığını da ekleyen Civelek, “Yeşile aşık bir şekilde Kocaeli’de ağaçlandırma çalışmalarını yapıyoruz. Ama taşocağı ve taşa da ihtiyacımız var. Hızlı trenin bir an önce gelmesi için bu gerekli. Bir yer bozulur; ama daha iyisi de yerine yapılır. Bu ayın 30’unda gerçekleştirilecek il danışma meclisimize Has Partilileri de bekliyoruz. Zorlama yok isteyen gelebilir” dedi.

26 Kasım 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR