"Sağlık ağızdan başlar"

17-22 Kasım tarihleri arasında kutlanan Diş Hekimleri Haftası kapsamında birçok etkinlik düzenleniyor. Bu etkinlikler kapsamında yapılan resim yarışm...

BÜYÜT

17-22 Kasım tarihleri arasında kutlanan Diş Hekimleri Haftası kapsamında birçok etkinlik düzenleniyor. Bu etkinlikler kapsamında yapılan resim yarışmasına Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Orakçı, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı.

 

45 RESİM SERGİLENDİ

Kocaeli'de ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar arasında yapılan etkinliğe 274 kişi katıldı. Aralarından seçilen 45 resim sergilenmeye layık görülürken dereceye girenlere ödülleri verildi. Birinciye; 200 TL, elektrikli diş fırçası, kırtasiye seti, ikinciye; 150 TL, elektrikli diş fırçası, kırtasiye seti, üçüncüye; 100 TL, elektrikli diş fırçası ve kırtasiye seti verildi.


ÇOCUKLARIN İLGİSİ YOĞUNDU

Diş Hekimliği Odası ve İzmit Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Diş doktorumu ve sağlıklı dişlerimle gülümsemeyi seviyorum” adlı etkinlikte resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldılar. 45 resmin sergilendiği etkinliğe çocukların ilgisi yoğundu. Dereceye girip hediye alan öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunuyordu.


“ÇOCUKLAR GECEĞİMİZ”

Etkinlikte bir konuşma yapan Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Orakçı, yaptığı konuşmada; Sağlığın ağızdan başladığını ve bunun için diş sağlığının çok önemli olduğunu söyledi. Uzun yıllar sonra yapılan bu etkinliğin çok önemli ve çocukların daha gayretli çalışmalar yapması için itici güç olduğunu söyledi.


“SİVİL TOPLUMUN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ”

Her zaman ve her fırsatta çeşitli sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışmalar yaptıklarını söyleyen İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, “Kadınlara, çocuklara ve gençlere yönelik yaptığımız çalışmalarla sıradan bir belediye olmaktan öteye geçip, sosyal belediyecilik anlayışında çıtayı yükseltiyoruz” dedi.


DERECEYE GİRENLER

Resim yarışmasının birincisi; Çağla Kılcan, ikincisi; Dicle Zengin Küçük, üçüncüsü; Açelya Tuğçe Ünal oldu. Yarışmada ilk yediye giren herkese ödül verildi. Diğerlerinin isimleri sırasıyla şöyle; Elif Eda İncagöz, Mert Üzmez, Ecrin Aktürkoğlu, Sıla Yardımsever, Selen Sevim, İremsu Şanlıtürk oldu. Muharrem İBRAHİMOĞLU

21 Kasım 2014 Kocaeli- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR