Tedavi için önce teşhis gerekli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 7. Kocaeli Kitap Fuarı’nda yazarlar geçidi sürüyor. Bu geçidi ziyaret eden isimlerden biri de Refleksol...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 7. Kocaeli Kitap Fuarı’nda yazarlar geçidi sürüyor. Bu geçidi ziyaret eden isimlerden biri de Refleksoloji Uzmanı Bilal Yalçıner oldu. Yalçıner modern, geleneksel ve alternatif tıbbın birbirinden ayrı fakat ayrılmaz birer parça olduğunu söyleyerek,  “İyi bir tedavi için önce teşhisin konulması gerekir” dedi.

 

GELENEKSEL VE MODERN TIP

Uluslararası Fuar Merkezi’nde süren 7. Kocaeli Kitap Fuarı’nda üç ayrı salonda konferanslar gerçekleştirildi. Refleksoloji Uzmanı Bilal Yalçıner, “Sağlık” konulu verdiği konferansta modern ve alternatif tıbbı örneklerle anlattı. Yalçıner, “Modern tıp bilimselliği kabul eder. Alternatif tıp ise modern tıbbın yetişemediği alanlarda devreye girer. Ancak hiçbir geleneksel tıp modeli, modern tıbbın tırnağı olamaz” dedi.

 

TEDAVİ KİŞİYE ÖZELDİR

Sağlık konusunda toplumda bilgi kirliliği oluştuğundan yakınan Yalçıner, “Alternatif tıp tamamlayıcıdır. Fakat biz kulaktan dolma bilgilerle tedavi olmaya çalışan bir toplumuz. Bir insan için iyi olan bir tedavi yöntemi başka insanda iyi sonuç vermeyebilir. Tedavi kişiye özeldir” diye konuştu. Refleksolojinin yeni bir tedavi dalı olduğunu kaydeden Yalçıner, 200 kadar otistik çocuğu bu yöntemle tedavi ettiklerinin bilgisini de verdi.

 

ÖĞRENCİ ANLAMAMIŞSA ÖĞRETMEN ANLATAMAMIŞTIR    

Günün diğer söyleşisinde Akçakoca Konferans Salonu’nda okuyucuları ile bir araya gelen Erdal Akas, Matematik ve Yaşam konulu söyleşi gerçekleştirdi. Türkiye’de matematiğin bilmeyenin bilmeyene anlatımı şeklinde gerçekleştiğini aktaran Akas, “Öğrenci konuyu anlamadığı zaman öğretmen anlatamamış olur” dedi. Erdal Akas söyleşisinde okuyucularına çikolata ikram etti. Akçakoca Konferans Salonu’nda söyleşi gerçekleştirenler arasında Dr. Ahmet Uçar da yer aldı. Dr. Uçar, ‘’Sultan II. Abdülhamit ve İslam Dünyası’’ konulu bir söyleşi yaptı.

24 Mayıs 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR