Kaya: Adamcılık değil, particilik yapacağız

DP GİK üyesi Gürbüz Kaya, teşkilat içinde yaşanan sorunlara değinerek, kimsenin partiyi tekelinde tutmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Basında Sef...

BÜYÜT

DP GİK üyesi Gürbüz Kaya, teşkilat içinde yaşanan sorunlara değinerek, kimsenin partiyi tekelinde tutmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Basında Sefer Ekşi ile ilgili yer alan açıklamalara da değinen Kaya, Ekşi’ye sahip çıktı. Kaya, “Sefer Ekşi’nin DP’yi kendi elinde ANAP mantığını ile yürüttüğü söylemleri yer alıyor. Bunları duymak yerine seçim çalışmalarına bakıyoruz. Adama bağlı siyaset anlayışından kurtulacağız artık. Bundan sonra teşkilattaki adamlarla tek tek uğraşmadan genel anlamda seçim çalışmaları yapacağız” dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Gürbüz Kaya ve Merkez Karar Kurulu (MKK) Üyesi Ahmet Aydın, Kocaeli teşkilatında yaşanan ve basına yansıyan sorunlara açıklık getirmek için basın mensuplarıyla bir araya geldi. İl Başkanı Kadir Ayhan’ın da katıldığı kahvaltılı basın toplantısı, Clup Bithnia’da gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli teşkilatının sorunlarını dinleyen genel merkez yöneticileri, ortaya çıkan sorunlara değinirken, DYP-ANAP tartışmalarına ve Sefer Ekşi ekibinin parti içinde ayrım yaptığı iddialarına cevap verdi.

MÜFETTİŞ YOKLAMASI DEĞİLDİ
DP hakkında basına yanlış ve eksik bilgi verildiğini ifade eden Kaya, genel merkez yöneticilerinin müfettiş olarak Kocaeli’ye gelmediğinin altını çizdi. Kocaeli’den sorumlu olan GİK üyelerinin sorunları dinlemek için teşkilatla bir araya geldiğini ifade eden Kaya, “Bu bir müfettiş yoklaması değildi. Yaşanan sorunları istişare etmek için geldiler. Her GİK üyesi sorumlu olduğu ile gider” dedi.

ÇAĞLAYAN İSMİ ASKIDA
DYP kökenli olduğu için partililerin istemediği ve İzmit İlçe Başkanlığına atanan Zafer Çağlayan’ın atamasının askıya alınması hakkında da açıklama yapan Kaya, “Zafer Çağlayan’ı İl Başkanı Kadir Ayhan önerdi. Ancak ilçe başkanlığına çok sayıda talep olduğu için atama askıya alındı. Benim adamım, senin adamın anlayışını bitireceğiz. Atama iptal edilmedi yeniden değerlendirilmek üzere askıya alındı. Kaya, kimsenin ANAP-DYP kökenli olduğuna bakmadıklarını sadece DP anlayışının olması gerektiğini ifade etti.

YENİ YERİMİZE TAŞINIYORUZ
DP Kocaeli Teşkilatı'nın eski GİK üyesi ve ANAP kökenli eski milletvekili Sefer Ekşi'ye ait binada bulunmasını ve bu nedenle Kocaeli'de Ekşi'nin sözünün geçtiği iddialarına de açıklık getiren Kaya, ‘'İnsanların partiyi tekelinde tutmasına karşıyız. Parti, ben dahil kimsenin tekelinde değil. Hepimiz DP çatısı altında aileyiz. Bu partide adamcılık yapılmasına izin vermeyeceğiz'' şeklinde konuştu. Kaya’nın bu sözlerine üzerine araya giren Kadir Ayhan, şimdiki binanın Sefer Ekşi’ye ait olması nedeniyle teşkilat üyeleri arasında ayrılmalara neden olduğunu söyleyerek, “İzmit ilçe Başkanı belli olduktan 15 gün sonra Ankara Caddesi Kütahya Seramik Üstü No: 70 adresindeki yeni yerlerine taşınacağız” dedi.

GİK ÜYESİ GİDİYORSA…
GİK üyelerinin davetine katılmayan Sefer Ekşi'nin ayağına gidildiği yönünde haberlere de cevap veren Kaya, Ekşi'nin ayağına gitmediklerini, sadece yemekte bir araya geldiklerini söyledi. Kaya, ‘'İbrahim Artvinli, Kazım Dinç, İsmail Kalkandelen ve Sefer Ekşi gibi parti büyüklerini davet ettik. Gelenler oldu, gelmeyenler oldu. Biz kimsenin ayağına gitmedik. Toplantıdan sonra yemeğe davetliydik. Yemeğe Sefer Ekşi de katıldı. Siyasette emek vermiş herkese ihtiyacımız var. Ayrıca ben GİK üyesi olarak vatandaşın ayağına gidiyorsam, her partili seçmenin ayağına gitmeli” dedi.

04 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR