Gölcük’te orman çetesi çökertildi

İl Jandarma Komutanlığınca, Gölcük Merkez ve köylerinde faaliyet gösteren Rüşvet, Zimmet, Nitelikli Dolandırıcılık, İhaleye Fesat Karıştırma, Orman Ka...

BÜYÜT

İl Jandarma Komutanlığınca, Gölcük Merkez ve köylerinde faaliyet gösteren Rüşvet, Zimmet, Nitelikli Dolandırıcılık, İhaleye Fesat Karıştırma, Orman Kanununa Muhalefet ve Resmi Belgede Sahtecilik suçlarını işledikleri tespit edilen suç örgütüne yönelik olarak operasyon düzenledi.
 
KAMU GÖREVLİLERİDE VAR
Dün saat 07.00 sıralarında, Gölcük ilçe merkezi ile İrşadiye ve Lütfiye köylerinde eş zamanlı yapılan operasyon sonucunda aralarında kamu görevlilerinin de olduğu toplam 22 şahıs yakalanmıştır. Şahısların üzerlerinde, adreslerinde, müştemilatlarında ve araçlarında yapılan aramalar neticesinde 1 adet ruhsatsız 7.65 mm. tabanca, yaklaşık 40 ton orman envali ve çok sayıda sevk irsaliyesi ve fatura ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili yakalanan, başta örgüt lideri H.K. olmak üzere toplam 22 şahıs adli makamların talimatı ile gözaltına alınmıştır.
 
Aynı soruşturma kapsamında
13 Temmuz 2011 tarihinde Gölcük İlçesi Ümmiye Köyünde 41 H .. plakalı traktör ile 2 ton kaçak orman envali, 02 Ağustos 2011 tarihinde Gölcük İlçesi Sofular Köyünde 41 H .. plakalı kamyon ile 10 ton kaçak orman envali, 07 Eylül 2011 tarihinde Gölcük İlçesi Şirinköy Beldesinde bir fırında 1 ton kaçak orman envali ve 11 Eylül 2011 günü  icra edilen faaliyette ise Gölcük İlçesi İrşadiye köyünde 41 E .. plakalı kamyon ile yaklaşık 12 ton kaçak orman envali yakalanmış, toplam (25) ton kaçak orman envali ile nakilde kullanılan (3) araca el konuldu.

20 Eylül 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR