CHP’li kanaat önderleri “ön seçim” istedi

12 Haziran’da yapılacak genel seçimler için önceki gün KYÖD’de bir araya gelen CHP’li kanaat önderleri, toplantıyı değerlendirdi. Seçim öncesi yapılma...

BÜYÜT

12 Haziran’da yapılacak genel seçimler için önceki gün KYÖD’de bir araya gelen CHP’li kanaat önderleri, toplantıyı değerlendirdi. Seçim öncesi yapılması gerekenlerin konuşulduğu toplantı 4 saat sürdü. Toplantı sonucuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan CHP’nin parti büyükleri toplantının gayet verimli geçtiğini, aralarındaki buzların eridiğini belirtti. Toplantıda ön seçim konusunda ortaklaşıldığını dile getiren kanaat önderleri, seçimler için birliktelik çağrısında bulundu. Toplantıya katılan CHP’li kanat önderlerinin değerlendirmeleri

Sefa Sirmen: ORTAK FİKİR ÖN SEÇİM
Gayet olumlu ve verimli bir toplantıydı. Birlik ve beraberlik fikri herkesin ortak düşüncesiydi. Katılan herkes görüşlerini bildirdi. Ortak fikir ön seçim olmasıydı. Ben de ön seçim için fikirlerimi beyan ettim.

Ferhan Şensoy: DARGINLIKLAR KALKTI
Oldukça verimli geçti. Herkes görüşlerini beyan etti. Seçimde herkesin gönül birliği, el birliği yapması kanaati ortaya çıktı. Dargınlıkların ortadan kalkması gerektiği ve seçim için hep birlikte hareket edilmesi gerektiği belirtildi.

Yalçın Kuşkan: GÜZEL BİR TOPLANTIYDI
Çok verimli, çok güzel bir toplantı oldu. Herkes seçime yönelik fikir ve görüşlerini söyledi. Toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. Katılan herkes tek tek görüşlerini belirtti. Partimiz için çok faydalı olduğuna inanıyorum.

Kenan Akman: BİZİM DÖNEMİMİZDEN DAHA GÜZEL
Ben biraz rahatsızdım. Fakat il yönetimi davet edince kıramadım. Oldukça olumlu geçen bir toplantı idi. Bu dönem bizim dönemimizden çok daha güzel. Bize karşı olan tutumlar ve ileriye dönük görüşler çok iyi. Umarım konuşulanlar tatbik edilebilir ve her şey değişir.

Erol Köse: ÖN SEÇİMDE İTTİFAK
Olumlu bir toplantıydı. Bizlerin hatırlanarak fikirlerimizin sorulması güzeldi. Tüm katılımcılar söz aldı fikirlerini söyledi. Herkesin görüşü ittifak yaparcasına ön seçimdi. Benimde tek önerim başarıya giden yolda en önemli etkenin ön seçim olduğuydu.

Salih Gün: ÖN SEÇİME KARŞIYIM
Güzel bir toplantı tertiplenmiş. Herkes ön seçim istedi ancak ben buna karşı çıktım. Bilindiği gibi ön seçim ne zaman olsa partimiz oy kaybetti. Yüzde 8 buçuğun altına düştü. Bence 1, 3, 5 atama olmalı, 2, 4, 6 ön seçimle belirlenmeli.

Mustafa Küpçü: FİKİRLERİMİ BEYAN ETTİM
Ben eski il başkanıyım. ’88 – ’89 döneminde il başkanlığı yaptım. Ancak şuanda parti üyesi değilim. Arkadaşlarım nezaket göstermişler, beni de çağırmışlar. Ben de fikirlerimi beyan ettim. Toplantı basına kapalı olduğu için daha fazla konuşmam etik olmaz.

Bekir Yurdagül: BİR İLK YAŞANDI
Bir ilk. Kocaeli’de bugüne kadar böyle bir organizasyon yapılmamıştı. Çok iyi ve başarılı oldu. Umarım il yönetimi tekrar organizasyon yapar ve eski yöneticileri seçim sürecine aktif olarak katar.

Nadir Birok: SEÇİM STRATEJİSİ BELİRLENECEK
Güzel geçti. Herkes çeşitli değerlendirmelerde bulundu. İl yönetimi şimdi bu değerlendirmeleri tartışıp ona göre seçim stratejisini belirleyecek. Ben de görüşlerimi bildirdim. ‘Ülkemizin geçirdiği kötü günleri değerlendirmeli ve aydınlığa çıkmalıyız’ dedim.

Rıdvan Alkan: BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDEYDİ
Toplantı oldukça iyi ve verimli geçti. Memleketin durumu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Önümüzdeki seçimlerde başarılı olmanın yollarını konuştuk. Birlik ve beraberlik içinde bir toplantı gerçekleştirdik.

İbrahim Aydın: VERİMLİ GEÇTİ
Toplantı verimli geçti. Bu tip toplantıların zaman zaman yapılmasında fayda var. Ortak anlayış hakim kılınıyor. Parti içerisinde birlik ve beraberliğin sağlanması yönünde olumlu adımlar atılıyor.

Nejat Çakır: HERKES İÇİNİ DÖKTÜ
Gayet iyiydi. Gayet olumlu geçti. Herkes içindekileri söyledi. Toplantının içeriğiyle ilgili herhangi bir şey söylemem doğru olmaz. Kendi söylediklerimi de belirtemem. Zira toplantı basına kapalıydı. Öyle de kalmalı.

20 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR