KOÜ’LÜ ÖĞRENCİLER FİLM PLATOSU’NU GEZDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği Gez-Gör Kocaeli organizasyonuyla öğrenciler kentte...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği Gez-Gör Kocaeli organizasyonuyla öğrenciler kentteki tarihi ve turistik mekânlarla buluşmaya devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi rehberleri öğrencilere kentin kültür tarihini ve Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi vererek öğrencilerin sorularını yanıtladı.

TARİH KORİDORUNU GEZDİLER
Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinden oluşan grup öncelikle tarih koridorunu gezdi. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarının da anlatıldığı gezide öğrenciler Orhan Camii, Çınar Camii, Yukarı Pazar Hamamı, Yumurtacı Mescidi, Sırrı Paşa Konağı, Redif Binası Etnografya Müzesi Kasr-ı Hümayun Portakal Mescidi ve Saat Kulesi gibi tarihi yapıları gezdiler.

FİLM PLATOSU’NA ZİYARET
Gayret Gemi Müzesi ve Hızır Reis Denizaltısı’nı da gezme fırsatı bulan öğrenciler daha sonra Seka’daki Film Platosu’nu ziyaret ettiler. Burada çekimi devam eden ve TRT’de yayınlanan Bir Zamanlar Osmanlı KIYAM setine konuk olan öğrenciler filmin oyuncuklarıyla fotoğraf çektirdiler. Güzel bir günün ardından ev ve yurtlarına dönen öğrenciler, geziden dolayı Büyükşehir’e teşekkür ettiler.

16 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR