Lodos Kocaeli’ni vurdu

İzmit ve çevresinde dün öğleye doğru aniden başlayan ve hızını gittikçe artıran lodos nedeniyle Büyükşehir Belediyesi'nin deniz otobüsü seferleri saat...

BÜYÜT

İzmit ve çevresinde dün öğleye doğru aniden başlayan ve hızını gittikçe artıran lodos nedeniyle Büyükşehir Belediyesi'nin deniz otobüsü seferleri saat 12.00'den itibaren durduruldu.

Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre dün saat 11.00'de başlayan ve hızı giderek artan, zaman zaman saatteki hızı 60 kilometreye yaklaşan fırtına nedeniyle Gebze Eskihisar ile Yalova Topçular arasında karşılıklı çalışan İDO'nun feribot seferleri saat 12.00 itibariyle durduruldu. Bu saatten itibaren iskele meydanına gelen araçlar geri döndürülmeye başlandı.

DENİZ SEVİYESİ YÜKSELDİ
Büyükşehir Belediyesi'nin Körfez hattında İzmit ile Karamürsel arasında diğer sahil ilçelerini de kapsayan deniz otobüsü ve vapur seferleri de durduruldu. Lodosun etkisiyle İzmit Körfezi'nin doğusunda deniz seviyesi de yaklaşık 1 metre yükseldi. Deniz suyu İzmit Marina'daki beton iskele ile sahil şeridindeki diğer küçük iskelelerin zeminiyle eşitlendi. Meteoroloji yetkilileri, lodosun ardından bölgede şiddetli yağış beklendiğini açıkladı. Öte yandan KOÜ’ye bağlı Kullar Meslek Yüksekokulu yanında bulunan Mahmutpaşa Camisi’nin minaresinin de fırtına nedeniyle devrildiği öğrenildi.

15 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR