“Benim tahminlerim değil, hedeflerim var”

CHP Kocaeli 1.Sıra Milletvekili Adayı Hurşit Güneş, dün KYÖD’de yapılan kahvaltılı toplantıda Bakan Ergün’ün 485 bin oy olacakları söylemini eleştirer...

BÜYÜT

CHP Kocaeli 1.Sıra Milletvekili Adayı Hurşit Güneş, dün KYÖD’de yapılan kahvaltılı toplantıda Bakan Ergün’ün 485 bin oy olacakları söylemini eleştirerek, “Ben siyasetçiyim, benim tahminlerim değil, hedeflerim var” dedi.

CHP milletvekili adayları dün KYÖD’de düzenlenen kahvaltıda sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi. Ev sahipliğini CHP Emek Bürosu’nun yaptığı kahvaltıya Kocaeli Milletvekili Adayları Hurşit Güneş, Ehlinaz Torun, Ömer Kurtaş, Mehmet Hilal Kaplan, Tuba Aydın, Saadettin Yazıcıoğlu, Ayhan Halavurta ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.

SOL POLİTİKA
Toplantıda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli 1.Sıra Milletvekili Adayı Hurşit Güneş, CHP’nin ilk defa sol politikalarını bu kadar net anlattığını söyledi. Güneş, “Sendikaların önündeki kısıtlayıcı faaliyetleri kaldıracağız. Kamu alanındaki özellikle devlet hastanelerindeki taşeronlaştırmaya son vereceğiz. Toplumsal adaleti geliştireceğiz. Genel Başkanımızın 22 Mayısta yaptığı konuşmada “Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek” dedi. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. 12 milyonu aşan bir nüfusa Aile Sigortası bağlayacağız. Türkiye’yi devlet ile yurttaşların kucaklaştığı bir sistem haline getireceğiz” şeklinde konuştu.

DESTEK BEKLİYORUZ
İntibak yasasını tek savunan partinin CHP olduğunu vurgulayan Güneş, “Türkiye emeklisine sahip çıkmalı. İntibak yasasıyla emekli maaşlarını ayarlayacağız. Emeklilerden destek bekliyoruz. Son yıllarda orta sınıf esnaf zor dönemler yaşıyor. Son 10 yıldır ciddi anlamda sayısal bir azalma var. Bunun en büyük nedeni AVM’lerin yerleşim yerleri içinde bulunması. AVM lobisi AKP üzerinde etkili. AVM’leri şehir dışına taşıyarak orta sınıf esnafın yeniden canlandırılmasını sağlayacağız. Tarımda üretim yüzde 11 oranında. Ziraat odalarına kayıtlı 17 bin civarında çiftçimiz bulunuyor. Onlara destek olarak tarımı yeniden hak ettiği yere taşıyacağız” dedi

KOCAELİ İYİ YÖNETİLMİYOR
Parti politikalarını halkın ihtiyaçları doğrultusunda oluşturduklarını belirten Güneş şunları söyledi “Şunu samimiyetle söylemeliyim ki, Kocaeli iyi yönetilmiyor. Çevre yolları yok. Kocaeli’nde iyi yatırımlar yapılmıyor. Temel ve iyi yatırımların arkasından sosyal demokratlar çıkıyor. Gebze bu kent için oldukça önemli. 20 yıldır hızlı bir nüfus artışına maruz kalan Gebze’de özel bir üniversite bile kurulmadı. Bize oy verdirmenizi istiyoruz”

ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ
Toplantıda söz alan Engelliler Federasyonu Başkanı Dursun Karaman, “CHP’de bizden bir aday yok. Bizim için herhangi bir politikanız yok. Bizler unutuluyoruz” diyerek sitem etti. şeklinde konuştu. Altı Nokta Körler Derneği Başkan Yardımcısı Engin Aysu da toplantıda, “Oy kullanırken zorluk yaşıyoruz. Memurlar bizim adımıza oy kullanıyor. Bizleri seçim esnasında unutmayın” dedi. Bu yorumlar karşısında CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş “ Engellilerle ilgili tüm engelleri kaldıracağız. Çalışmalarımız var. Seçim bildirgemizi görme engelliler olarak bastırdık. Engelli vatandaşlarımızı tek önemseyen parti CHP’dir” şeklinde konuştu.

BEN SİYASETÇİYİM
Güneş, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün seçimlerde 485 bin oy alacakları söylemine karşılık Güneş, “ Ben siyasetçiyim, benim tahminlerim değil hedeflerim var. Herhangi bir tahminde bulunmadım ve bulunmayacağım. Bana göre yanlış yapmış.”dedi. ADD Kocaeli Şube Başkanı Banu İlter’in tarafsız bir derneğiz söylemlerine karşı, ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas “Biz cumhuriyetin ve Atatürk’ün yanındayız” dedi.

25 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR