Başar: Hereke’ye hizmet borçluyum

CHP Körfez Belediye Başkan adayı Prof.Dr.Reşat Başar, ev sahipliğini Mehmet Cengiz’in yaptığı Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’nde, Hereke Kültür ve Yaşamın...

BÜYÜT

CHP Körfez Belediye Başkan adayı Prof.Dr.Reşat Başar, ev sahipliğini Mehmet Cengiz’in yaptığı Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’nde, Hereke Kültür ve Yaşamını Geliştirme Derneği yönetimi ile buluştu. Toplantıya dernek başkanı Ömer Faruk Gürpınar, yönetim kurulu ile vatandaşlar katıldı.

 

KALABALIK HEYET

Başar’a ziyaretinde meclis üyesi adayları İbrahim Fortacı, Fevzi Canbaz, Ali Rıza Yeşilyurt, Dursun Kahraman, Oğuz Uçar, Mahmut Işık, Mehmet Boztaş, Ömer Dilek, Nilgün Solakoğlu, Volkan Çapkın, Adem Kahraman, Selim Tetik, Nevra Şeker, Figen Egün, Yelda Pişkin, Necmettin Kahraman ile eski ilçe başkanı Turgut Güngör, Kadın Kolları Başkanı  Senan Uygun, Dr. Aykut Çelik ve Ayten Kuşkonmaz eşlik etti.

 

KÖRFEZ’E DAHA İYİSİ YAPILMALI

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Başar, “Hereke’ye sahip çıkmak benim borcum. Beldemizin huzurunu, sahilini, halısını, dokusunu, kültürünü geri alacağız. Toplumcu belediyeciliği gerçekleştirmek için aday oldum, sizleri sermayeye karşı koruyacağıma söz veriyorum. Körfez’e reva görülenleri aşmanın tek yolu bütünleşmemizdir. Temel projem kent çıkarları temelinde, şeffaflık ve adalet ile yönetilen bir kent meclisini oluşturmak ve belediye yönetimine katmaktır” dedi.

 

SAHİLE ÇEKİ DÜZEN

İnsan yaşamına hizmet eden projeler ile önce sağlık diyerek, başta Hereke olmak üzere en az üç ayrı yerde belediye bünyesinde merkezleri kuracaklarını ifade eden Başar, “Sahillerimiz atıl halde, aydınlatma bile yok. İnsanları sahillerden uzaklaştırıp sonrada sahiller kullanılmıyor diyerek liman yapıyorlar. Hereke kıyılarını turistik ve kültürel açıdan yeniden dizayn edeceğiz. Yelken kulübü ve kürek takımını ayağa kaldıracağız. Hereke halısını beldemize yeniden kazandıracağız” diye konuştu.

21 Şubat 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR