Şiir ve müzik dolu gece

    'Şiirli Pazartesiler' etkinliğini ayda bir kez yapan Haluk Çetin'in ilk konuğu olan şair Ataol Behramoğlu, 1.5 saat süren etkinlikte, kendi dizele...

BÜYÜT

 

 

'Şiirli Pazartesiler' etkinliğini ayda bir kez yapan Haluk Çetin'in ilk konuğu olan şair Ataol Behramoğlu, 1.5 saat süren etkinlikte, kendi dizelerinden derlediği bir olağanüstü gezintiyle sanatseverlerin ruhunu okşadı. Haluk Çetin ise gitarı ile eşlik ettiği Behramoğlu'na kendi dizelerinden bestelediği şarkılarla renk kattı ve izleyicilerin kulaklarının pasını sildi.

“YİNE GELİRİM”

İzmitli sanatseverleri çok nitelikli bulduğunu ve Alternaif Kültür Merkezi'nin çok sayıda kentte bulunmayan özelliklere sahip bir yer olduğunu ve bu yüzden de yaşatılması gerektiğini söyleyen Behramoğlu, ''İzmit'e ve sizlere yine gelirim. Haluk'la burada sahne yapmak keyifli'' dedi. Behramoğlu, kısa kısa söyleşileri de sığdırdığı sunumunda, ''Ben ölürsem akşamüstü ölürüm'', ''Beyaz, ipek gibi yağdı kar'', ''Hüzünlü pazar'', ''Kuşatmada'', ''Bebeklerin ulusu yok'', ''Türkiye, üzgün yurdum, güzel yurdum'', ''Kardeşim aylardır hapiste'', ''Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var'', ''Paristi'', ''Uğur'a ağıt değil övgü'', ''Aşk iki kişiliktir'', ''Toprağa düşen'', ''Çok sevdim bir zamanlar, seviyorum yine de'', ''Seni elinden tutmuştum'' ve ''Nicedir özlemişim'' şiirlerini okudu.

İMZA VE SÖYLEŞİ

Etkinlik sonunda Cafe Fuaye'de katılımcılarla sohbet eden Haluk Çetin ''Çaresi isyan olmuştur'' adlı albümünü, Ataol Behramoğlu da, şiirlerinin yer aldığı ''Beyaz ipek gibi yağdı kar'', ''Başka gökler altında'', ''Bir gün mutlaka'', ''Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var'' adlı kitaplarını imzalayarak okurlar verdi. Behramoğlu'nun çocuklar için yazdığı ''Yiğitler yiğidi ve uçan at masalı'' adlı kitabı da ilgi gördü. Alternaif Kültür Merkezi ve Cafe Fuaye İşletmecisi Ümit Bayezit, kentte, sanatseverlerin ihtiyaçlarına yanıt verecek etkinlikler yapmayı sürdüreceklerini ifade ederek, kültür ve sanat etkinliklerinden yararlanmak isteyenlerin sahip çıkması halinde, birlikte ciddi kazanımlar sağlayacaklarını, özellikle de bu etkinliğe sahip çıkan Bisikletliler Derneği üyeleri ile KOÜ Mimarlık öğrencilerine teşekkür ettiklerini söyledi. 

05 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR