Efe, Vali’den üniversite istedi

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Körfez ilçede bir dizi ziyarette bulundu. Kaymakamlık ve belediye ziyaretinin ardından Körfez Ticaret Odası (KT...

BÜYÜT

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Körfez ilçede bir dizi ziyarette bulundu. Kaymakamlık ve belediye ziyaretinin ardından Körfez Ticaret Odası (KTO)’na geçen Başkan Mustafa Efe, buluşma sırasında Vali Güzeloğlu’ndan 150 bin nüfusa ulaşan Körfez’e üniversite yapılmasını istedi.

 

KALABALIK HEYET

Bu arada Güzeloğlu’nun KTO ziyaretinde Kaymakam Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, KTO başkan yardımcıları Sedat Zımba ve Recep Öztürk, Meclis Başkanı Güngör Ayan, oda yöneticileri Veli Yıldız, Mustafa Genç, Erkan Çağlayan, Hetem Karahancı, Mustafa Gülçan ve meclis üyeleri katıldı.

 

VALİ’DEN DESTEK SÖZÜ

Konuşması sırasında Kocaeli’nin, Türkiye’nin 2023 yürüyüşünün ana faktörü olduğunu söyleyen Vali Güzeloğlu, Körfez ilçenin de bu gücün temeli olduğunu dile getirdi. Yeni kaymakamın bölgeye katkı sağlayacağına inandığını dile getiren Güzeloğlu, “Aynı şekilde belediye başkanımız da Körfez’in geleceğine adına çalışmalar yapacaktır. Bunun dışındaki her türlü talepte destek olmaya hazırız” dedi.

 

EFE’NİN AKREDİTE SEVİNCİ

Ziyarette konuşan KTO Başkanı Mustafa Efe ise, oda bünyesinde 2 binin üzerinde üye, 30’un üzerinde ise meclis üyesi olduğunu, ayrıca meslek komitelerinin de 75 kişiden oluştuğu bilgisini verdi. Yeni gelişmelerden de söz eden Efe, “15 yıllık bir oda olmamıza rağmen geçtiğimiz hafta çok yüksek bir puanla akredite olduk ve bununla iftihar ediyoruz” dedi.

 

“KÖRFEZ İÇİN ŞANLI BİR DÖNEM”

Odanın yaptırım gücünün bulunmadığını dile getiren Başkan Mustafa Efe, “Fakat buna rağmen ilçemizin gelişimi adına fikirlerimizi ve tespitlerimizi kentin yerel yöneticileri ile paylaşıyoruz. Körfez için şanslı bir dönemdeyiz. Vali ve kaymakamımız yeni atandı, belediye başkanımız da yeni seçildi. ilçemiz bu süreçte bir derece yükseldi. Biz sadece hizmet edildi denmesini istiyoruz” dedi.

 

“KÖRFEZ’E ÜNİVERSİTE ŞART”

İlçede bir üniversitenin bulunmadığına da değinen Efe, şöyle konuştu: “150 bin insan yaşıyor burada. Gönlümüz bir üniversite olmasından yanı. Bu kadar sanayi kuruluşları var, yer sorunu da yok, İlimtepe gibi bir bölgeye sahibiz. Adı üzerinde İlimtepe... Bir üniversitemiz neden olmasın? diye düşünüyoruz. Bu bizim için çok önemli. Bunu sizin isminizle alalım” diye konuştu.

 

TALEP DEĞERLENDİRİLECEK

Öte yandan Vali Güzeloğlu da, KTO Başkanı Mustafa Efe’nin üniversite talebini mutlaka gündemlerine alacaklarını söyledi. Kocaeli ve Gebze Teknik olmak üzere iki üniversitenin bulunduğuna dikkati çeken Güzeloğlu, “Rektörlerimiz yeni atandı. Kendileri ile bu konuyu görüşebiliriz. Kapasite ve talebe göre mesele ele alınabilir” diye konuştu. Sohbetin ardından Mustafa Efe, Vali Güzeloğlu’na çini vazo hediye etti. Hilal GÜDÜCÜ

03 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR