Mehmet Ellibeş, Camiler Haftasını kutladı

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Camiler Haftası dolayısıyla bir açıklamada bulunarak, “Camiler, Müslümanların Allah'a ibadet ettikleri yerler...

BÜYÜT

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Camiler Haftası dolayısıyla bir açıklamada bulunarak, “Camiler, Müslümanların Allah'a ibadet ettikleri yerlerdir. Yeryüzünün en şerefli yerleri olan camilere ‘Allah'ın evi’ denilmektedir. Camiler, zengin-fakir, köylü-şehirli, amir-memur, resmi-sivil, yaşlı-genç kısaca herkesimden insanımızı bünyesinde toplayan mekânlardır” dedi.

 

Başkan Ellibeş, “Camiler, bir ülkenin, Müslüman ülkesi olmasının mührü ve tapu senetleridir. Camiler, aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız mabetlerdir. Üzüntülerimizi giderdiğimiz, moralimizi müspet anlamda düzelttiğimiz, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz ve pekiştirdiğimiz yerlerdir. Birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz-yoksul, dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir” dedi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Diyanet İşleri Başkanlığı, her yıl Ekim ayının ilk haftasını ‘Camiler Haftası’ olarak ilan etmiştir. Bu hafta da camilerin bakım onarımı yapılmaktadır. Camilerin daha temiz, daha bakımlı olması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Gölcük Belediyesi olarak imkânlarımız ölçüsünde İlçe genelindeki ve Köylerimizdeki mevcut camilerin temizliğini, gerektiğinde onarımına imkânlar ölçüsünde destek ve katkı sağlamaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle Camiler Haftasını kutluyor, Camilerimizde görev yapan tüm Din görevlilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

12 Ekim 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR