Prof. Dr. Başar, Körfez Belediyesi aday adayı

Prof. Dr. Reşat Başar Körfez Belediyesi Başkan aday adaylığı için CHP Körfez ilçe binasında dosyasını teslim ettiCHP Körfez Belediye aday adaylığı içi...

BÜYÜT


Prof. Dr. Reşat Başar Körfez Belediyesi Başkan aday adaylığı için CHP Körfez ilçe binasında dosyasını teslim etti
CHP Körfez Belediye aday adaylığı için 2013 Eylül ayı sonunda yürüttüğü Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı ve Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü görevinden istifa eden Başar, “Hayatımın üçte birini Körfez’de geçirdim” dedi. Prof. Başar’ın adaylık açıklamasına yoğun katılım oldu. İzmit Belediye Başkan aday adayları Aysun Özcan Erenkaya, İzmit Belediye başkan aday adayı Hakan Tanta, Ertuğrul Akalın, Başiskele Belediye başkan aday adayı Aysun Kılınç, Çayırova Belediye Başkan aday adayı Mustafa Anaç, , KYÖD başkanı Haşmet Belen, Körfez Belediye başkan aday adayı Serap Baykurt, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyon başkanı Tekin Dursun, Kocaeli Erzurumlular Vakfı başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu, Kocaeli Erzurumlular Dernek başkanı Avni Gözütok, Başiskele Erzurumlular Dernek Başkanı Ekrem Kızıltaş, Körfez Erzurumlular Dernek Başkanı Yavuz Göğdemir ve yönetim kurulu, Başar’ın adaylık açıklamasına katılarak destek verdiler.
“KÖRFEZ’İ AKP’DEN ALMAK İÇİN…”
Sanatla ilgili akademik hayat, ülkemiz koşullarında, ne yazık ki sokakla teması olmayan, halka dokunamayan bir dünyada sınırlı kalmış. Bu yüzden bu yola çıktım” dedi. Başar, “Rakiplerin tamamı ve partiye emek harcayan eski, yeni partililerimiz, ortak hedef için, Körfez Belediyesi’ni AKP’den almak için bir araya gelecekler” dedi. Aday adaylık konuşmasına katılanlara “hayatı soldan okuyanlar” diye seslenen Başar, “Körfez on yıldır AKP’li belediye tarafından yönetiliyor. Yıllık bütçesi 100 milyon lira civarında, uluslararası yatırım merkezi. Çevrenize bir bakın bu kadar yatırım, bu kadar para ne işe yaramış?” şeklinde konuşarak yolların delik deşik olduğunu, yol kenarlarının çöplük haline geldiğini söyledi.
“KOKUYU VE PİSLİĞİ KÖRFEZ HALKI ÇEKİYOR”
Dubai Port için eleştirilerde bulunan Başar, “Dünyanın üçüncü büyük dolgusu burnumuzun dibinde yapılıyor, uluslararası yatırım diyorlar. Sanayinin kokusunu pisliğini Körfez halkı çekiyor” dedi. Tüm bu sorunların çözülebilecek olduğundan bahseden Başar, “Yapamıyorsanız bırakın biz yaparız, ilgi gösterseniz yapardınız ama ilgi alanınız başka” şeklinde konuştu.
“KÖRFEZ, HALKI TARAFINDAN YÖNETİLMELİ”
“Bizim Körfezimiz bu değil” diyen Başar, halkı hep beraber çalışmaya davet etti ve Demokrasinin onun öznesi olunduğunda anlam kazanacağını savundu. Başar son olarak halka seslendiğinde ise, “Gelin hep beraber CHP’nin bayrağını Körfez’e dikelim” dedi.
PROF. DR. REŞAT BAŞAR HAKKINDA
1962 yılında beş kardeşin en küçüğü olarak Erzurum Horasan ilçesinde dünyaya gelen Başar’ın oldukça başarılı bir eğitim geçmişi var. Başar evli ve iki çocuk babasıdır. 2001 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine atanan Başar, Dekanlığa atandığı 2007 yılına kadar bu göreve devam etti. Başar Doçentlik unvanını 2002 yılında aldı, 2007 yılında Profesör oldu.

10 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR