Özel öğrencilere diş sağlığı kontrolü

Çalışmanın diğer merkezler ve huzurevleri ile devam edeceği belirtildi.   Büyükşehir Belediyesi’nin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile o...

BÜYÜT

Çalışmanın diğer merkezler ve huzurevleri ile devam edeceği belirtildi.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Koruyucu Diş Sağlığı Programı start aldı. Ağız ve diş sağlığı konusunda eğitimlerin verileceği, tedavi ve uygulamaların yapılacağı farkındalık programlarının ilki Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayata geçti. Merkezde Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tedavi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil ve çeşitli illerden diş hekimliği fakültesi öğrencileri, özel öğrencilere uygulamalar yaptı.

 

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ

Etkinlikte Vali Yardımcısı Aziz İnci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Bekir Köksal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İlk Sağlık Müdürü Dr. Mürsel Durmaz, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sinan Öztürk ve yetkililer hazır bulundu.

 

PROJE DEVAM EDECEK

Engelli çocuklara yönelik diş bakımının daha fazla olması gerektiğini dile getiren Diş Hekimliği Fakültesi Tedavi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil, fakülte öğrencileri ile özel öğrencilere yaptığı diş fırçalama teknikleri ve tedavi uygulamaları ile tanınıyor. Dülgergil, burada tedaviye ihtiyacı olan çocukları aile ve diş sağlığı merkezlerine yönlendirileceğini ifade etti. 3 gün boyunca sürecek etkinliklerde ağız-diş sağlığı taramaları yapılacak. Ayrıca doğru diş fırçalama teknikleri anlatılıp, mobil ünitelerle diş tedavileri yapılacak. Çalışmanın diğer rehabilitasyon merkezleri ve huzurevleri ile devam edeceği bildirildi.

15 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR