Kent Kart’a günde 1500 başvuru

Ulaşımda büyük kolaylık sağlayan Kent Kart’a, Kocaeli Üniversitesi’ne bu yıl kayıt yaptıran öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Kayıtların yapıldığı günde...

BÜYÜT

Ulaşımda büyük kolaylık sağlayan Kent Kart’a, Kocaeli Üniversitesi’ne bu yıl kayıt yaptıran öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Kayıtların yapıldığı günden bu yana Kent Kart’a günde ortalama 1500 kişi başvurdu.
 
Büyükşehir Belediyesi ulaşımda kolaylığı sağlamak amacıyla belediye otobüslerinde, deniz otobüslerinde ve Şehir içi otobüslerinde başlattığı Kent Kart uygulaması vatandaşa büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca kent kart sahibi olanlar daha ucuz ve konforlu seyahat edebiliyor. Kent Kart rahatlığını gören öğrenciler günde ortalama 1500 başvuru yapıyor.
 
KOCAELİ YÜZDE 75 KENT KARTA GEÇTİ
Kent Kart sistemini benimseyen vatandaşlar ulaşım daire başkanlığından aldıkları kartlarıyla Kocaeli’nin hemen hemen her yerine ulaşım sağlayabiliyor. Şu ana kadar Kocaeli’nin yüzde 75’i Kent Kartlı yeni ulaşım sistemine geçti. Kent Kart sistemine henüz geçmemiş olan Güney bölgedeki ilçelerden Başiskele, Gölcük ve Karamürsel’inde yıl sonuna kadar Kent Kart’a geçmesi bekleniyor.
 
BİTMEYEN KART SİTEMİ
Düzenli dolum olarak tanımlanan ‘Bitmeyen Kentkart’ talimatı ile yolcular herhangi bir bankaya ait kredi kartıyla Kocaeli kent Kartlarını ilişkilendirerek, internetten otomatik dolum talimatı verilebiliyor. Verilen bu talimata göre vatandaşlar kartlarına bir kez 20 TL’lik dolum tanımlayarak,  Kart bakiyesi 5 liranın altına düştüğünde otomatik olarak kredi kartlarından 20 TL’lik dolum yapılıyor. Bu şekilde yolcular, kartlarının bakiyesinin bittiği yönünde bir endişeye kapılmıyor.
 
ÖĞRENCİLİK SÜRESİNCE FAYDALANACAKLAR
Kent Kartı olamadan otobüslere biniş yapan öğrenciler indirim imkânından yararlanamayacak, ‘Tam Biniş tarifesi’ kullandırılacak. Öğrenciler aldıkları Kent Kart ile tüm öğrenim hayatları boyunca indirimli olarak Kocaeli sınırları içerinde Belediyeye bağlı olarak çalışan tüm toplu taşıma araçlarından indirimli olarak seyahat edecek. Okullardan online kart alan öğrenciler ise ilk olarak ücret ödemeyecek. Daha sonra kartlarına para yükleyen öğrencilerden 7,30 TL otomatik olarak kesilecek. Okullardan almayanlar ile Ulaşım Daire Başkanlığı’nın Kent Kart bürolarından 10 TL karşılığında öğrenci kartlı Kent Kart’ını alabilecekler.

26 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR