Depremde büyük hasar gören camiiye ilgilenen yok!

BBP İl Başkanı Serhat Duyar parti binasında basın açıklaması yaptı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın çok önemli olduğunu belirten Duyar “Dünya tar...

BBP İl Başkanı Serhat Duyar parti binasında basın açıklaması yaptı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın çok önemli olduğunu belirten Duyar “Dünya tarafından bizlere biçilen tarih olması bakımından çok önemlidir. 19 Mayıs tarihinde Türk milleti yeniden ayağa kalkmıştır. Hasta adam olarak bakıldığı zamanda ayağa kalktık. Yeniden bağımsızlık mücadelesi verilmiştir. Türk gençliğine çok önem vermemiz gerekiyor. Gençlimize, vatan, millet ve bayrak sevgisini daha fazla aşılamamız gerekiyor” dedi.

 

GENÇLİK BAKANLIĞI KURULMALIDIR

16 Nisan referandumunda 18 yaşında seçme ve seçilme hakkı getirilmiştir diyen Başkan Duyar “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ayrılması gerekiyor. Gençlik Bakanlığı kurulması gerekiyor. Bu sayede gençliğimize daha faydalı olunacaktır. Milli Mücadele kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum” açıklamasında bulundu.

 

KOCAELİSPOR’U SİYASİ MALZEME YAPMAYIN

Kocaelipsor’un final karşılaşmasını değerlendiren Başkan Duyar “Herkesin üzüldüğü bir sonuçla bir üst lige çıkamadık. Burada taraftara çok teşekkür ediyorum. En büyük alkışı almışlardır. Kocaelispor’u bugün bu duruma getirine Kulüp Başkanı Bahri Yavuz ve Kocaeli Valisi Basri Güzeloğlu’nun çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kocaelispor’un siyasete malzeme edilmesi doğru değildir. Tabiki siyasi partiler Kocaelispor’a sahip çıkmalıdırlar ancak bunu şova dönüştürmesinler. Keşke Kocaelispor maçında bende iktidar partisi il başkanı yalnız kalmasaydık. Keşke 7 il başkanı da orada olabilseydi. Ama bunu yapamadık” ifadelerini kullandı.

cinarli-camii-inceleme-(5).jpg

ÇETİN EMEÇ ÜST GEÇİDİ

Ramazan ayını yaklaştığını belirten İl Başkanı Duyar “İftar ve sahur programları yapacağız. İlçe kongrelerimiz de bu zaman içerisinde olacaktır. Ramazan ayının ilk günü şehit aileleriyle bir araya geleceğiz. Referandum süreci bitti. İl binası açıldı. Bizde sahaya indik. Yenidoğan ve Serdar Mahallesi’nden başladık. Burada esnaflarla buluştuk. Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan Çetin Emeç üst geçitin de incelemelerde bulunduk. Karayollarının yetkisi olduğundan KBB tarafından yenilenmesi söylenmiş. Yerinde inceleme yapılması sonrasında üst geçitin hali perişan durumdadır. İş güvenliği uzmanı bugün gitse kapanmasını ister. KBB Başkanı Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettik. Bu durumu kendisine ilettim. Başkan Karaosmanoğlu üst geçidin yenileneceğini söyledi. Ayrıca kendisine kentin sorunları ve projeler hakkında dosya hazırladığımızı söyledik. Kendisi de belediye çalışanları tarafından bizlere sunum yapılacağını sonrasında raporun değerlendirileceğini söyledi” dedi.

 

ÇINARLI CAMİNİN SORUNLARI

Çınarlı Camii cemaatinin kendisini ziyarete geldiğini söyleyen Duyar “Bu ziyarette camide yaşanan sıkıntıları dile getirdiler. Camide incelemelerde bulunduk. 99 depreminde camii ciddi zarar görmüş. Şuanda deprem görmeden yıkılacak bölümleri vardır. 17 yıldır hiçbir şey yapılmadığı görülmüştür. Yaşanan sıkıntıların giderilmesi için muhataplarına ileteceğiz. Camii cemaati kent protokolünü camiye bekliyorlar. Yaşanan sorunları hemen giderilmesi gerekiyor” açıklamasında bulundu.

cinarli-camii-inceleme-(10).jpg

KONGRE SÜRECİ

Kongreler gelmektedir diyen Duyar “BBP İl Başkanlığına 45 gün içerisinde il kongresini yapmak üzere görevlendirildim. Bu görevlendirme süresine gelindi. Referandum ve il binasının hazırlanması noktasında zamanımız kalmamıştır. Genel merkez ile görüşmeler sonrasında gereken zaman alınmıştır. İlçe kongrelerimizi haziran ayında yaparak il kongresini genel başkanımızın katılımıyla olmasını istiyoruz. Heyecan içerisinde kongremiz olacaktır. İl kongresinin son baharda yapılmasını istiyorum. Bu daha iyi olacaktır” şeklinde konuştu.

 

GENEL MERKEZİN KARARIDIR

Kongre çalışmalarımız devam etmektedir diyen Duyar “İl başkan adaylığımı süreci henüz belli değildir. Bu yönde genel başkanın kararı önemlidir. Benim arzu ettiğim ilçe kongreleri sonrasında iyi bir il yönetimiyle bayrağı arkadaşa devretmektir. Bu yönde adaylarımız vardır. Benim arzum budur. Ancak genel merkezin kararı önemlidir. Şartları uygun bir arkadaşıma devretmeyi düşünüyorum” dedi. Serkan BORLAK

cinarli-camii-inceleme-(7).jpg

cinarli-camii-inceleme-(18).jpg

img_2347.jpg

18 Mayıs 2017 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR