İl Genel Meclisi onayladı: MHP İl’in binası satılıyor

Kocaeli İl Genel Meclisi’nin dün 100. Yıl toplantı salonunda gerçekleştirilen Kasım ayının 4’üncü birleşiminde MHP İl’in bulunduğu binanın satışı günd...

BÜYÜT

Kocaeli İl Genel Meclisi’nin dün 100. Yıl toplantı salonunda gerçekleştirilen Kasım ayının 4’üncü birleşiminde MHP İl’in bulunduğu binanın satışı gündeme geldi. MHP’nin 60 bin TL borcu olduğu ortaya çıktı.


Ekim ayı toplantısında İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen İzmit Ömerağa Mahallesi’nin Ankara Caddesi’ne cepheli 445,00 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerindeki binada, mülkiyet 40/320 arsa payı ile İl Özel İdaresine ait beş, altı ve yedinci kattaki büroların satışının gerçekleştirilmesi ve gelirinin eğitim yatırımlarında kullanılması oy çokluğu ile kabul edildi. Önceki günlerde mecliste konu olan rehabilitasyon merkezlerinin bahçelerine sera yapımı konusunu ele alan İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, hiçbir rehabilitasyon merkezinin bu konuda isteği olmadığını da ifade etti.
İL GENELDE ORTAM GERİLDİ
AKP Grup Başkan Vekili Celal Özkaraaslan’ın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Burhan Eres’e binada kira ödemeyen kiracıların olup olmadığını sorması üzerine ortam gerildi. MHP’nin kira borcu ile ilgili sıkıntıları meclis gündemine yansırken konu ile ilgili açıklama yapan CHP’li Mehmet Kaçar, “Sadece MHP’nin mi borcu var, buradan mı alacaklıyız?” şeklinde konuşarak MHP’yi savundu. CHP’li Avukat Nurhan Atalay, ise MHP’nin 2008 yılından da borç sıkıntıları olduğunu açıkladı.“MECLİS’TE PARTİ İSMİ ZİKRETMEYİN”
Konu ile ilgili uyarıda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, mecliste parti adının zikredilmemesi gerektiğini söyleyerek, “Kimse kimsenin avukatlığını yapmasın. Mal bizim, kamunun malına sahip çıkıyoruz” dedi. Mehmet Kaçar ise, Özel İdare’ye ait olan taşınmazların kira alacaklarının listesini istedi. Karşılık olarak cevap veren Celal Özkaraaslan, “Kimin ne borcu varsa kayıtlıdır. Biz burada kamu adına hareket ediyoruz. O mülkte oturuluyorsa borç ödenmek zorundadır. Sadece borç var mı yok mu diye sordum” dedi.


“BÖYLE BİR UYGULAMA
UGANDA’DA BİLE YOK”
CHP’li İsmet Kanık ise dilek ve temenniler kısmında Akmeşe’de merkeze yakın bir PTT şubesinin haftanın bir günü açık, 6 günü kapalı olduğunu söyledi. Kanık, “İnsanlar işlerini görmek için bir hafta beklemek zorunda kalıyorlar. Böyle bir uygulama Uganda’da bile yok” diyerek şubenin sadece cuma günleri açık olduğunu ve bölgenin hizmete susamış olduğunu belirtti.

07 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR