İzmit’te deprem eğitimleri veriliyor

    Birinci derecede deprem kuşağında bulunan İzmit’teki okullarda deprem eğitimleri veriliyor. İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Zemin Ar...

BÜYÜT

 

 

Birinci derecede deprem kuşağında bulunan İzmit’teki okullarda deprem eğitimleri veriliyor. İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Zemin Araştırma Birimi tarafından kentteki okullarda deprem bilinçlendirme eğitimleri veriliyor.

 

Jeofizik mühendisi Faruk Küçük, jeoloji mühendisi Ayşegül Kural Ağdaş ve jeofizik mühendisi Sait Yaşar  tarafından Gültepe ve Ertuğrul Gazi İlkokullarında  350 öğrenciye verilen eğitimde ülkemizin deprem kuşağında bulunduğu, depremin değil  bilinçsizliğin  can ve mal kayıplarına neden olduğu hatırlatılarak, “Deprem de  sel, heyelan, fırtına gibi doğal bir olaydır. Şayet  binaları  deprem yönetmeliklerine uygun yaparsak can ve mal kayıpları da en aza indirilir. Japonya da sık sık  depremler oluyor. Gerekli önlemleri aldıkları için ülkemizdeki kadar endişeye yol açmıyor” dediler.

SOĞUKKANLI OLUN

Belediye yetkilileri, öğrencilere deprem öncesi, deprem sırasında ve sonrasında neler yapılması gerekenleri de anlatarak” Öncelikle deprem sırasında  soğukkanlı olmaya çalışalım. Soğukkanlı olmamız belki de  hayatta  kalmamıza neden olacaktır” şeklinde konuştular. Yetkililer,  Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın eğitimlere büyük önem verdiğini ve okullar kapanıncaya kadar deprem eğitimlerinin devam edeceğini söylediler.

06 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR