Körfez tek yürek oldu

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın yanı sıra düzenlenen törende Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, S...

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın yanı sıra düzenlenen törende Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Sivil Toplum Kuruluşları ve Hemşeri Dernekleri, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Siyasi Parti Temsilcileri ve İlçe Başkanları, Engelliler Meclisi, Körfez Halkı yoğun bir şekilde katılım sağladı.

 

BASIN AÇIKLAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Her geçen gün gelen şehit olaylarının giderek artması Körfez’de ve Türkiye’de çığ gibi büyüyen lanet mitingleri ve yürüyüşlerine destek olmak için Körfez Kent Konseyi üyeleri Körfez’de birlik ve beraberliği sağlayarak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Tütünçiftlik Kültür Merkezi Engelliler Yasam Merkezi Önünde gerçekleştirilen basın açıklaması şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Daha sonra dağıtılan Türk bayraklarıyla birlik ve beraberlik mesajı veren Körfezliler, basın açıklamasında bayraklarını kaldırarak adeta tek yürek oldu.


ORTAK VATAN, ORTAK BAYRAK

Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, yaşanan terör olaylarını lanetleyerek şu ifadelere yer verdi, “İlçemizdeki siyasi parti temsilcileri, demokratik kitle örgütleri, dernekler, ticaret ve sanayi odaları, meslek odaları topyekûn tüm kurum ve kuruluşları olarak Körfez Kent Konseyi önderliğinde; son günlerde ülkemizde kalleşçe yapılan terör saldırılarını kınamak ve ilçemizdeki birlik ve beraberliği vurgulamak adına toplanmış bulunuyoruz. Terörün dini, ırkı, dili, olmaz. Terör hiç bir toplum tarafından kabul edilecek bir olay değildir. Başta Iğdır ve Dağlıca olmak üzere ülkemizin çeşitli şehirlerinde yaşanan ve milletimizi derinden sarsan terör örgütünün saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı, yaralılarımız da acil şifalar diliyoruz” dedi. İsa Taş Körfez ilçemiz 81 vilayetten farklı etnik ve kültürel kökenlere sahip vatandaşlarımızın birlikte yaşadığı örnek bir ilçedir diyerek sözlerine şu şekilde devam etti, “İlçemizde her inançtan her kökenden insanlar barış ve kardeşlik içerisinde yaşamaktadır.  Demokratik bir topluma yakışır bir şekilde her insanımız bir değer, farklılıklarımız ise büyük bir zenginlik olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle hepimizin ihtiyacı olan şey olaylara etnik, mezhepsel, bölgesel ve dinsel temellerde değil, milletimizin birer parçası perspektifinden bakmaktır. Oyunu bozacak olan budur. Bu ayrılık virüslerini toplumumuzun bünyesinden atıp, bizi birbirimize bağlayan ortak vatan, ortak geçmiş ve ortak gelecek bağları ile eşitlik temelinde vatandaşlık bilincini, ortak aidiyet duygusunu yeşertmek, belirtilen kimliklerle değil, aynı vatanın parçası olma temelinde birbirimizi kucaklamaktan geçmektedir. Bu ülkenin birlik beraberlik duyguları hiçbir zaman çözülemeyecek kadar kökleşmiştir. Aramıza nifak tohumları ekerek bin yıllık kardeşliğimize zarar vermek isteyenlere her kim olursa olsun fırsat vermeyeceğiz. Herkesin birbirini sevmeye ve anlamaya ihtiyacımızın olduğu bugünlerde, herkesin kullanması gereken dil de barış, huzur ve kardeşlik dilidir. Terör ve şiddetin geri dönülmez bir şekilde sona ermesi için, tüm toplum kesimlerini ve kurumları sağduyulu, sorumlu bir tutum ve söylem içinde olmaya davet ediyoruz.

Bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin ortak vatanı Türkiye, Bayrağı Ay Yıldızlı Şanlı Al Bayrak, devletinin adı da Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bütün dünya bilmelidir ki; birlik ve beraberliğimize zarar verecek ve vatanımızı bölecek bir güç henüz tarihte çıkmamıştır. Büyük Türk Milletinin bağımsız ve özgür yaşama kararı sonsuza kadar sürecektir.  Bu ülkenin kardeşlik iklimine katkı sağlayan sağduyulu sivil toplum örgütleri olarak; teröre, terör örgütlerine ve terör olaylarına karşı ortak tavır sergilemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra terör için bir olan Körfez halkı bayraklarıyla birlikte alandan ayrıldı.

14 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR