KOTO Meclis Üyesi Oktay'dan açıklama

Meclis üyesi Okan Oktay “Bu ay sonu yapılacak olan meclise kadar bekleyeceğiz. Sonrasında müdahale edeceğiz. Başkanlığa adaylığı düşünüyorum” dedi....

Meclis üyesi Okan Oktay “Bu ay sonu yapılacak olan meclise kadar bekleyeceğiz. Sonrasında müdahale edeceğiz. Başkanlığa adaylığı düşünüyorum” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında KOTO’da başlayan kriz devam ediyor. Yönetim kurulu sayısını 10’a düşmesi karar alınması engel oluyor. Ara seçim yapılarak 62 meclis üyesi arasında 1 asil 11 yedek üyenin yönetim kuruluna seçilmesi gerekiyor. Ancak henüz yönetim kurulundan böyle bir karar alınamıyor.

 

BAŞKAN ADAYI

31 Ağustos’da yapılacak olan KOTO meclis toplantısında ara seçimin gündem maddesinde yer alması bekleniyor. Yaşanan süreci değerlendiren KOTO Meclis Üyesi Okan Oktay “Odayı başı boş bırakmayacağız. Ay sonuna kadar sabredeceğiz. Sonrasında müdahale edeceğiz. Başkanlığa adaylığı düşünüyorum” dedi.  

 

SİNE-İ MECLİS

Oda gelinen en dip noktadadır diyen Oktay “İlk defa böyle bir durum yaşanmaktadır. Anlamadım gitti. Bu nasıl bir şeydir. Yönetim kurulundakilerin istifa etmeme hırsı, şimdi de birbirlerine düşmüşler. Yönetim kurulu ikiye bölünmüş durumdadır. İstifa etmeye de yanaşmıyorlar. Yönetimde bulunanlar istifa ederek sine-i meclise dönmeleri gerekiyor. Yeni yönetim kurulu oluşturularak seçime kadar gidilmelidir. Bunda yok diyorlar. Ona da buna da yok diyorlar. Basit bir çözüm varken böyle bir yol izleniyor” açıklamasında bulundu.  

 

ODA TARİHİNDE YOK

Liste yapmak isteyen yapar meclise sunar çok basit bir yolla bu kriz aşılabilir diyen Meclis Üyesi Oktay “Ancak anlamış değilim. Ne kadar da uyarılarda bulunulsak da dinlenmiyor. Bir çözüm üretilmiyor. Kimse kimsenin dediğini kabul etmiyor. Bizler çalışmalarımıza devam ediyoruz. Odayı boş bırakmayacağız. Bir süre daha bunları bekleyeceğiz. 31 Ağustos tarihinde yapılacak olan meclis toplantısına kadar sabredeceğiz. Kendi aralarında başkanı bulamıyorlar. Dışarından geleni kabul etmiyorlar. Oda tarihinde bir şey olmamıştır. Bir şeyde anlaşamıyorsanız bırakıp gidersiniz. Çözüm kilitlenmiştir” ifadelerini kullandı.

 

DEVREYE GİRECEĞİZ

Başkan adaylığını düşündüğünü belirten Oktay “Bu durumda düşünüyorum. Mecliste emeğimiz ve tecrübemiz vardır. Bir şeyler yapacağız. Çözüm üretemezlerse bizde meclisin önüne çözüm önerisini sunacağız. Oda hiçbir şey yapamıyorlar. Hayret bir şey durumdur. Şimdi koltuk sevdalıları ortaya çıktı. Koltuk kapan bırakmama peşine düşmüştür. Bizde bu durumu izlemekteyiz. Yapılaması gerekenleri konuşuyoruz. Odayı sahipsiz bırakmayız. 13 bin üyesi bulunan bir kurumdur. Bu ay içerisinde bir şey yapamazlarsa bizler devreye gireceğiz. Ara seçim yapılması gerekiyor. 1 asil 11 yedek üyenin seçilmesi gerekiyor. Yönetim kurulu tamamlanıp başkanın seçilmesi gerekiyor” dedi.

Serkan BORLAK          

 

20 Ağustos 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR