Özcan Karakoç hakkındaki iddiaları cevaplandırdı: Kendilerini ne zannediyor?

İhsaniye Ulaşım Kooperatifi Başkanı Özcan dünkü gazetemizde kendisi hakkında iddialarda bulunan diğer kooperatiflerin başkanlarına tek tek cevap verdi...

BÜYÜT

İhsaniye Ulaşım Kooperatifi Başkanı Özcan dünkü gazetemizde kendisi hakkında iddialarda bulunan diğer kooperatiflerin başkanlarına tek tek cevap verdi. Karakoç konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Hakkımda iddiada bulunan Gölcük Şirinköy Kooperatif Başkanı Halil İbrahim Çelik’in söyledikleri gerçeği yansıtmamaktadır. Aynı anda Gölcük’e gitmek üzere bir İhsaniye merkezden bir de Devlet Hastanesi’nden kooperatifimizin araçları kalkmaktadır. D-130 karayolunda araçların arasındaki zaman 5 dakikadır. Yani her 5 dakikada bir benim araçlarım yolcu almaktadır. Kimseyi bekletme gibi bir durumumuz yoktur. Ayrıca yine Çelik’in toplantı hakkındaki söylemleri de gerçekleri yansıtmamaktadır tamamen tarafıma iftira niteliği taşımamaktadır. Bana sataşan asıl kendileridir. Yine Çelik iddiasında kendi araçlarının 200 metre ilerideki hastaneden yolcu alması gerektiği halde talep etmediklerini söylemektedir. Ancak yine yanlış beyanlarla kamuoyunu yanıltmak istemektedir. Herkesin bildiği gibi Devlet Hastanesi Şirinköy sınırları içinde değil İhsaniye sınırları içinde olduğu için hastaneden yolcu almak bizim en tabii hakkımızdır.
PSİKİYATRİST DOKTOR MU?
52 Nolu Saraylı Kooperatif Başkanı Güngör Musaoğlu da kendisini psikiyatrist doktor ilan edip bana teşhis koymuş ve benim ruhsal rahatsızlıklarım olduğunu düşünüyormuş. Bu rahatsızlığımın tedavisi için bir reçete yazmasını kendisinden rica ediyorum. Evet kendisinin dediği gibi Ulaşlı hattında aracım var. Ulaşlı Kooperatifi ve Karamürsel Kooperatifinin üyelerinin aldıkları ortak bir kararın UKOME tarafından da onaylanması üzerine iki kooperatif aynı güzergah üzerinden çalışmaktadır. Ancak bu olayın Musaoğlu’nun söylediği gibi benim şahsi bir kararımla olması mümkün değildir. Her iki kooperatif üyelerinin ortak kararıdır. Burada bazı kooperatif başkanları gibi şahsi menfaatimi düşünmedim. Üyelerimin menfaatleri doğrultusunda karar verdim.
GÜZERGAHLARI UKOME BELİRLER
Hisareyn Kooperatif Başkanı Aydın Yakut ise benim hakkımda konuşurken kendilerine 100 bin lira ceza yazıldığından bahsetmiş. Benim kimseye ceza yazma veya yazdırma yetkim mi var ki? Bu olay hakları olmadıkları yerden yolcu aldıkları gerekçesiyle kendilerine UKOME tarafından yazılmış olan cezadır.
Yazlık Yuvam Kooperatif Başkanı İsmail Akpınar ise kendisini çok yetkili zannediyor. Benim için “Denizevlerin oradan dönmesi için izin verdik. İyilik yaptık” ifadelerini kullanmış. Kooperatiflerin araçları kendilerine UKOME tarafından verilen güzergahı takip ederler. Kimsenin kimseye izin verme gibi bir yetkisi olamaz. Bu yetki ancak UKOME’ye aittir. Bu arkadaşlar kendilerini devletin hangi makamında zannediyorlar?
Ben ve üyelerim kendi kafamızdan bir şey yapmıyoruz. Yapamayız da. Devletin, yani UKOME’nin bize verdiği güzergahları ve kararları uygulayoruz. Uygulamaya da mecburuz.
Benim merak ettiğim konu bu arkadaşların bahsettiği kesilen cezalar ödenecek mi, yoksa seçim zamanı affedilecek mi? Bu konunun da takipçisi olacağım ve tahsil yoluna gidilmediği takdirde suç duyurusunda bulunacağım.
Ayrıca şu anda Denizevler’de ikamet eden vatandaşların maduriyetlerinin giderilmesi için de yetkililerin bir girişimde bulunması gerektiği kanaatindeyim.

04 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR