İstanbul Siyasal Vakfı Karma Sanat Sergisi açıldı

Hattan ebruya, tezhipten gümüş ve kâğıt telkâri eserlere, fotoğraftan yağlı boya ve sulu boya resimlere, alüminyum rölyeflere, çini tablolara kadar bi...

BÜYÜT

Hattan ebruya, tezhipten gümüş ve kâğıt telkâri eserlere, fotoğraftan yağlı boya ve sulu boya resimlere, alüminyum rölyeflere, çini tablolara kadar birçok eserin yer aldığı serginin katılımcıları da çok farklı unvanlar sergilediler. Ardahan Valisi Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz, İşkur Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, THY İnsan Kaynakları Başkanı Mahmut Demirkan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’ un eşi Ayşe Okumuş, Saliha Poyraz gibi birçok sanatçı katıldı. Katılımcılarının tümünün Siyasal Mezunu ya da yakınlarından oluştuğu sergi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

 

Farklı sanat dallarından 22 sanatçının katıldığı sergiye Kocaeli’nden Ayşe Okumuş dışında Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Şahin, Tapu Müfettişi Serdar Borhan, Vakıfbank Şube Müdürü Ahmet Şahin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğünden Alptekin Cevherli’ de eser verdi.

 

Serginin açılışını İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Tekinarslan, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Uşak Valisi Seddar Yavuz, Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Siyasal Vakfı Başkanı Ünsal Sözbir birlikte yaptı. Vakıf Başkanı Ünsal Sözbir’ in sergide yaptığı konuşmada, Osmanlı döneminde Şehzade İmarethanesi olarak kullanılan Vakıf Genel Merkezinde, okul döneminde öğrencilere yönelik çok çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, ancak bu etkinlikler dışında böyle güzel faaliyetlere de aracılık etmekten duyduğu sevinç ve mutluluğu dile getirdi. Sergiye eser veren katılımcıların kendi üyeleri olmasının ise mutluluğunu daha da artırdığını, İstanbul Siyasal Mezunlarının her alanda kendilerini kanıtladıklarının bir göstergesi olduğunu söyledi. Proje Koordinatörü Ahmet Şahin’  e ayrıca teşekkür eden Sözbir, böyle bir serginin, gizli kalmış birçok sanatçının ve eserlerinin gün yüzüne çıkmasını sağladığını ifade etti.

 

Proje Koordinatörü Ahmet Şahin ise aynı mekânda birkaç yıl önce kendi eserlerinden oluşan bir sergi açtığını, o sergi ve sonrasında oluşan tepkilerden böyle bir sergiye aracılık etmek fikrinin doğduğunu söyledi. Sanatın toplumun her alanına yayılması gerektiğini ifade eden Şahin, sanatla uğraşan insanların toplumun yaşam kalitesine olumlu katkı yaptığına inandığını dile getirdi. Bu çalışmanın bir ekip işi olduğunu söyleyen Şahin, katılımcılar dışında İstanbul Siyasal Mezunları Kocaeli Grubu ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD)’ nin sergide çok emeklerinin bulunduğunu, fotoğraflarla ilgili işlemlerin GFSD’ nin desteği ile gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Siyasal vakfı Geleneksel iftarının da düzenlendiği geceye yoğun bir siyasetçi ve bürokrat akını da yaşandı. Yaklaşık 1.200 kişinin katıldığı gecede, sergiyi gezenler arasında İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, eski Bakan Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, Milletvekilleri Prof. Dr. Coşkun Çakır, Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Vakıflar Genel Müdürü ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Ertem, Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi gibi çok sayıda vali, bürokrat, siyasetçi ve iş adamı yer aldı.

07 Temmuz 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR