Ermenilerin yaptığı Hocalı Katliamı unutulmayacak

Yenişehir Mahallesi’nde yaptırılan Hocalı Şehitler Anıtı’nın açılışı için düzenlenen törene Azerbaycan Başkonsolosu Reşat Eyvazov, Büyükşehir Belediye...

BÜYÜT

Yenişehir Mahallesi’nde yaptırılan Hocalı Şehitler Anıtı’nın açılışı için düzenlenen törene Azerbaycan Başkonsolosu Reşat Eyvazov, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, Azerbaycan Diasporası 1. Başkan Vekili Valev Hacıyev, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar, Ak Parti milletvekili adayları, sivil toplum örgüt temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ermeniler tarafından katledilenler için Kuran-ı Kerim okunup dualar edildiği açılış alanı Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla donatıldı.

 

ERMENİ YALANLARINA EN GÜZEL CEVAP

Azerbaycan Diasporası 1. Başkan Vekili Valev Hacıyev yaptığı konuşmada ”Anıtın yapılmasında Belediye Başkanımız Nevzat Doğan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu anıtın açılışının çok anlamlı bir döneme gelmesi ayrı bir önem kazanmıştır.

 

TOPLU MEZARLARDA HEP TÜRKLER VAR

Anıt dünyadaki Ermeni yalanlarına en güzel cevaptır. Ne Türkiye’de ne de Azerbaycan topraklarında toplu Ermeni mezarlarına rastlayamazsınız. Toplu mezarlarda hep Türkler vardır. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Türk ve Azeri  halkları  birlik beraberlik içinde bütün düşmanlara  karşı koymaya devam edecektir. Tarihte hiç olmamış Ermeni soykırımın varmış gibi gösterenler Hocalı’da Ermenilerin yaptığı katliamı görmezden geliyor. Ermeni Diasporasının tek amacı var o da Türk ve Azerbaycanlıları kıskanmasıdır” dedi.

 

ERMENİLERİN YAPTIĞI UNUTULMAYACAK

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da konuşmasında “ Türk milleti  tarih boyunca girdiği her savaşta mertçe savaşmış, kadına, çocuğa, yaşlıya asla el uzatmamıştır. Ermeniler, Azerbaycan’da savunmasız kadınları, çocukları yaşlıları katletmiştir. O katliamın acısı her zaman yüreklerimizde kalmıştır ve kalmaya devam edecektir. Bu anıtla hem şehit olan  kardeşlerimizi yad etmek, hem de bu katliamı gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Azerbaycanlı kardeşlerimizin, bir gözümüz ve kulağımızla hep kendilerini yakından takip ettiğimizi unutmasınlar. Bu anıt, mütevazi olabilir ama anlamı çok büyüktür. İzmit ve Türk halkı Azerbaycanlı kardeşlerine canı ciğeri olarak görmektedir.

 

KENDİ TARİHLERİNE BAKSINLAR

Buradan ayrıca tarihte olmamış bir olayı varmış gibi gösteren Avrupa ve dünya devletlerine de önemli bir mesaj verilmiştir. Ermenilerle ilgili boş kararlar alanlar, boş işlerle uğraşıyorlar. Türk milletinin tarihinde onların düşündüğü gibi hiçbir şey olmamıştır. Bizler, karıncayı bile incitmeyiz. Onlar gibi savunmasız, çocuğu, yaşlıyı katletmeyiz. Onlar kendi tarihleriyle yüzleşsinler. Aynaya bir baksınlar bakalım tarihlerinde ne lekeler var. Aldıkları bu boş kararlar bir gün Türk milletlerinin büyüklüğü ve gücü karşısında teker teker geri alınacaktır. Alınan kararın bizler için zaten bir anlamı yok. Büyük Türkiye, 2023’e, 2053’e, 2071’e Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ile birlikte emin adımlarla yürümektedir. Aslında aldıkları kararın ardında bu büyük yürüyüşten duydukları korku vardır. Azerbaycanlı kardeşlerimiz yanlarında olduğumuzu hiçbir zaman unutmasınlar. Bizler, tek millet iki devletiz.  Birbirimize her zaman sahip çıkıp destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından anıtın açılışı yapıldı. Hocalı Şehitler Anıtı’nın ardından Cephanelik bölgesinde oluşturulan İlham Aliyev Hatıra Ormanı’nın da açılışı da yapıldı.

22 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR