Bahçeşehir Koleji’nde coşkulu kep giyme töreni

Özel Kocaeli Bahçeşehir Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin yılsonu kep giyme töreni, okulun bahçesinde hazırlanan renkli bir organizasyonla g...

Özel Kocaeli Bahçeşehir Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin yılsonu kep giyme töreni, okulun bahçesinde hazırlanan renkli bir organizasyonla gerçekleştirildi. Okul Müdürü Mahmut Kalcı ve Lise Müdürü Osman İlhan Cebeci’nin önderliğinde gerçekleşen ortak törene, ortaokul ve lise müdür yardımcılarının yanı sıra Bahçeşehir Koleji’nin tüm çalışanları ile veliler de katıldı.

 

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devan eden programda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mahmut Kalcı “Bahçeşehir Koleji olarak, öğrencilerimizi en iyi şekilde eğiterek yarınlara hazırlamak, hayatın her alanında güçlü bir şekilde yollarını çizmek en büyük gayemiz olmuştur. Bugün Atatürkçü, çağdaş, kendine inanan, topluma karşı sorumluluklarını bilen, ülkesini seven öğrencilerimizi mezun ederken, bu güzelliğin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Mezun olan tüm öğrencilerimizin yolları ışıklı olsun” dedi.

 

Lise Müdürü Osman İlhan Cebeci de “Çocuklarımızın çağdaş bir toplumda yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz. Çağdaş toplumlar çağdaş eğitimle oluşur. Bu nedenle çağdaş ve bilimsel eğitimden ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz” diyerek, LYS sınavına girecek olan öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

 

Açılış konuşmalarının ardından başlayan kep giyme töreninde ortaokuldan mezun olan 35 öğrenciye ve Anadolu Lisesi’nden mezun olan 28 öğrenciye mezuniyet belgeleri ile başarı belgeleri verildi. Öğrenciler belgelerini büyük bir coşkuyla alırken, velilerin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Lise birincisi olan Eda Özüer adlı öğrenci, arkadaşlarının coşkulu alkışları arasında mezuniyet kütüğüne brövesini çaktı.

 

Lise orkestrasının konseriyle renklenen törenin sonunda, öğrenciler mezuniyet pastası kestiler. Havanın kararması ile birlikte daha da büyülü bir atmosfere bürünen Bahçeşehir Koleji’nin bahçesinde 63 öğrenci keplerini havaya atarak güzel bir mizansen oluşturdular. 

03 Haziran 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR