AKP Başislele’de mevcut başkan Ustaoğlu güven tazeledi

Dün gerçekleştirilen AKP Başiskele İlçe teşkilatının 2. Olağan Kongresi’nde Mehmet Öztürk’ün adaylıktan çekilmesinin ardından tek listeli gerçekleştir...

BÜYÜT

Dün gerçekleştirilen AKP Başiskele İlçe teşkilatının 2. Olağan Kongresi’nde Mehmet Öztürk’ün adaylıktan çekilmesinin ardından tek listeli gerçekleştirilen kongrede mevcut ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu, yeniden göreve getirildi

AKP Başiskele İlçe teşkilatının 2. Olağan genel kurulu Karşıyaka Kültür Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Kongre de divan başkanlığını Şahin Talus yaparken, katipliklerini Hacer Çakır, Veysel Özkarhan, Yasin Özlü ve Emine Yılmaz ise yaptı. Kongreye; Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları Hüseyin Ayaz, Şükrü Karabacak, Mehmet Ellibeş, Cemil Yaman, Adnan Köşker, Cengiz Kan, Şükrü Karabalık, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

‘BANA HERZAMAN ABİCİM DEDİ’
Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu yaptığı konuşmada, “Mehmet Öztürk kardeşimizle bir yarış içersine girdik. Bu yarış içerisinde kendisi her zaman bana abicim diye hitap etti. Birbirimize karşı hiçbir kırıcı kelimemiz olmamıştır. Beni de adaylığım belirlendiğinde ilk arayan da odur. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘HER OLTAYA TAKILAN BALIKLARDAN DEĞİLİZ’
Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Partimizde ki bu kadroya dünyanın ihtiyacı var. İstiyoruz ki tek çakıl taşı bile kopmasın. Kendi arasında anlaşamayan, kendine hayrı olmayan bir kadro ne bölgesine ne de insanlığa nasıl faydalı olacak. Bu kadroyu ve çekirdeği kırmak isteyenler olabilir. Bize olta atabilirler, yem atabilirler. Ama her oltaya takılan balık değiliz”dedi.

‘SUÇU ÜZERİME ALIYORUM’
İl Başkanı Mahmut Civelek ise, “Listeleri hazırlarken gecenin geç saatine kadar oturuyor, kimini alıyor ve çıkarıyoruz. Listeye alınıp alınmamak konusunda kim kırıldıyysa il başkanı olarak suçu üzerime alıyorum”

‘KULP BULMAYA ÇALIŞMAYIN’
“Mehmet Öztürk ve yanındaki ekip adaylığını söylediğinde kamuoyu yoklaması yaptırdık. 11 bin kişiye sorduk. Büyükşehir belediye başkanımızdan, Başiskele başkanımızdan memnun musunuz? diye sorduk. Başiskele’nin mevcut başkanı Sayın Ustaoğlu’ndan yana sıkıntı yaşanmadığı ortaya çıktı. İlla kulp bulmak istiyorsanız kamuoyu yoklaması yaptırın” dedi.

‘BOŞ İŞLERİ GEÇELİM’
Bakan Nihat Ergün ise yaptığı konuşma da, “Biz siyaset esnafı değiliz. Bütün ilçelerimizde periyodik olarak kamuoyu araştırmaları yaptırıyoruz. Amaç halk ile doğru temas kurmak, halkın mesajını doğru almak. AKP’nin Kocaeli’ndeki yükselişini görüyoruz. Halkın bu anketlerde verdiği mesajı dikkate alacağız. Lütfen o mesajları herkes algılasın. Şimdiden belediye başkanlığı yarışına girmek, mevcut belediye başkanlarının motivasyonunu bozar. Bu boş işleri geçelim, dolu işlere bakalım” dedi.


AKP Darıca İlçe Yönetimi


Yönetim Kurulu

Mehmet Ustaoğlu
Pınar Savdert
Özlem Ekşi Şahinkaya
Özgül Çam Zengin
Hilal Ekelik
Bülent Karadağ
Hasan Bostan
Nedim Küçük Yıldız
Recep Çalık
Adem Aksoy
Hüseyin Küçük
Şakir Özkaraaslan
Ahmet Çoban
Şevki Serim
Fahri Uslu
Vedat Tuncay
Dursun Kara
Selman Özkaraaslan
Hilmi Yücel
Fatih Çimen
Sedat Acar
Murat Kılıç
Recep Çalık
Harun Şağban
Muharrem Can
Metin Yavuz
Erdal Eroğlu
Duygu Büşra Koral
Zekeriya Şahintürk

İl Delegeleri

Mehmet Ustaoğlu
Hüseyin Ayaz
Hacer Çakır
Veysel Özkarhan
Mehmet Öztürk
Hasan Bostan
Fahri Uslu
Şevki Serim
Celal Özkaraaslan
Recep Uzunoğlu
Muhammet Karaosmanoğlu
Ahmet Erdoğan
Murat Eşdoğan
Ahmet Karaaslan
Hikmet Tuncay
Eyüp Çelik
İhsan Keskin
Süleyman Özkaraslan
Kemal Aydın
Vedat Tuncay
Mehmet Çoba
Ayla Yılmaz
Dilek Karakuş
Abdullah Erol
Hikmet Karaaslan
Kemal Demir
Fikret Bile
Burhan Varol
Faruk Keleş
Mustafa Kansu
Şükrü Türkyılmaz
Halil İbrahim Kahraman
Ömer Polat
Aydın Üresin

19 Aralık 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR