İl Genel tarihe karıştı

    Son çıkan yasa ile İl Özel İdareleri kalkıyor. Bundan sonra tarihe karışacak olan İl Genel Meclisi’nin Mart ayı beşinci oturumu dün Fahim Kılıç ba...

 

 

Son çıkan yasa ile İl Özel İdareleri kalkıyor. Bundan sonra tarihe karışacak olan İl Genel Meclisi’nin Mart ayı beşinci oturumu dün Fahim Kılıç başkanlığında Valilik 100. yıl toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Son toplantı olması nedeniyle toplantıya Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de katılım gösterdi. Geçtiğimiz günün tutanak özetinin okunması ile başlayan toplantı yoklama ve gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

SİZLERİN KATKISI TARTIŞILAMAZ

Sunum yapmak üzere söz alan Mehmet ellibeş, 10 yıldır belediye başkanı olarak  İl Genel Melisi ile çeşitli çalışmalar içerisine girdiklerini belirterek, “Son toplantınızda memnuniyet ve teşekkürü iletmek için geldim. Ilıcamız, okullarımız, sağlık tesislerimizle sizlerden büyük destek gördük. Ayağa kalkışımızın temelinde sizlerin katkısı tartışılamaz. Her şey gönlünüzce olsun. Allah’a emanet olun” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Sonrasında ise İl Özel İdaresi’nin 2013 malı yılı bütçe kesin hesabı ve cetvelleri raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Kartepe-Sapanca yoluna üst geçit, Valilik yeni hizmet binası karşısı D-100 Karayoluna üst geçit ile Kartepe ve Başiskele ilçelerine kaymakamlık hizmet binası yapımı projeleriyle ilgili de İl Özel İdaresi 2014 yılı yatırım programına eklenmesi görüşüldü. Oy çokluğuyla kabul edildi.

SİYASİ PARTİLERE UYARI

Kısa bir konuşma yapan Fahim Kılıç, bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı herkese teşekkür ederek dilek ve temenniler bölümüne geçti. Söz alan CHP Meclis üyesi İsmet Kanık, görevlerinin 30 Mart’a kadar devam ettiğini hatırlatarak, “Çalışma içine giren parti araçlarının ses düzeneklerinden okullarda ders yapan öğrenciler rahatsız oluyor. Bu konuda hassasiyet bekliyoruz” şeklinde konuştu.

AİLE GİBİ

Ardından söz alan CHP Meclis üyesi Mehmet Kaçar ise 5 yılını tamamlayan meclis çalışmalarında önemli konulara değindiklerini kaydederek herkese teşekkür etti. Zaman zaman birbirimizin ifadelerinden bir takım sonuçlar çıkarılmış olabilir diyerek sözlerini sürdüren Kaçar, “Herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Hepinizi bir aile gibi görüyorum. Dost kalacağımızı düşünüyorum” dedi.

07 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR