'Manifesto dikkate alınmalı'

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay önceki gün haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasının başında tüm basın çalışanların...

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay önceki gün haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasının başında tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutladığını ifade eden Sarıbay," Bu darbenin püskürtülmesinde basının etkisini yadsımak yalnış olur. 15 Temmuz ile beraber özgür basının ne kadar önemli olduğunu bir kere daha görmüş olduk. Bu açıdan parti olarak basının 4.kuvvet olarak anayasa yer almasını savunduk, savunmaya da devam ediyoruz" dedi.

 

'BÜYÜK BİR MİTİNG YAPTIK'

24 Temmuz Pazar günü İstanbul Taksim'de gerçekleşen Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine dair de açıklamalarda bulunan Sarıbay,"Cumhuriyet mitingimize katılım beklediğimiz çok üstünde oldu. Böylesine büyük bir mitingin olması ve her kesimden insanların orada olması bizim için çok önemliydi. Yaklaşık 1 milyona yakın kişinin katıldığı tahmin ediliyor. Bu miting birlik ve beraberliğin yanı sıra bundan böyle bu ülkede darbe yapmak isteyenlerin buna teşebbüs edemeyeceğini de göstermiştir" diye konuştu.

 

'KİMSE MAĞDUR EDİLMEMELİ'

Konuşmasında OHAL uygulamalarına da atıfta bulunan Sarıbay," Elbette ki ülkemiz olağanüstü dönemlerden geçiyor. Bu dönemde OHAL'in ilan edilmesi gerekirmiydi oturup enine boyuna konuşmak gerekiyor. OHAL yasalarının insanların özgürlüklerini kısıtlamadan, insanları rencide etmeden uygulanması gerekiyor. Önceki gün Cumhuriyet Mahallesi muhtarımız 15 Temmuz sabahı attığı bir sosyal medya mesajı gerekçe gösterilerek görevinden alınmış. Bu durum yanlıştır. Kimsenin mağdur edilmemsi için ciddi bir özveri ile hareket edilmesi gerekmektedir" dedi.

 

'MANİFESTO DİKKATE ALINMALI'

Konuşmasının sonunda İstanbul Taksim'de gerçekleşen mitingte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından okunan 10 maddelik manifestonun önemli olduğunu dile getiren Sarıbay manifestonun dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Sarıbay ayrıca 9-10 Ağustos tarihleri arasında İl Başkanları toplantısı olacağını 13-14-15 Ağustos'ta da Nevşehir'de Hacı Bektaş Veli Festivali yapılacağı bilgisini verdi.

Serkan BORLAK 

27 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR