Kartepe’de izinsiz eğitim kurumlarına sıkı denetim

Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren etüt merkezi, eğitim koçluğu, koçluk merkezi, eğitim merkezi, eğitim danışmanlığı, ödev evi, test evi, eğitim reh...

BÜYÜT

Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren etüt merkezi, eğitim koçluğu, koçluk merkezi, eğitim merkezi, eğitim danışmanlığı, ödev evi, test evi, eğitim rehberliği, öğrenci apartı, öğrenci pansiyonu ve benzeri söz konusu faaliyetlerde bulunan yerler ile ilgili Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, mevzuat kapsamında söz konusu izinsiz eğitim ve öğrenci barınma faaliyeti gösteren yerlere izin vermiyor.

 

Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç, Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 05.06.2015 tarihli yazısına göre Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğrenim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün 05.05.2015 tarih ve 5361317 sayılı genelge doğrultusunda Kartepe ilçesi sınırlarında izinsiz eğitim ve öğrenci barınma faaliyeti gösteren yerler bahsi geçen mevzuat kapsamı içerisinde olduğunun belirtilmesi veya tespiti halinde ilgili yerlere iş yeri açma ve çalışma ruhsatı verilemeyeceğini ifade etti. Müdür Begeç, “Verilen ruhsatlar iptal edilecek ve bu yerlerin bu faaliyetleri yürütmesine izin verilmeyecek. Bu yerlerin gerekli denetimleri yapılarak eğitim merkezleri bilgilendirilecek. Yetkili idareler ile Milli Eğitim Müdürlüklerince ruhsat verilen iş yerlerinde, verilen ruhsata aykırı eğitim veya öğrenci barınma faaliyetlerinin yürütüldüğünün tespiti halinde ivedilikle yasal işlem yapılacak. Gerektiğinde bu yerler kapatılacak ve ruhsatları iptal edilecektir. İzinsiz eğitim veren öğrenci barınma faaliyeti gösteren yerlerin tespitleri yapılarak gerekli uyarılarda bulunuldu” dedi.

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından geleceğin sigortası olarak görülen gençlerin güvenlikleri ve huzurlu bir eğitim hayatı geçirmeleri için eğitim ve öğrenci barınma yerlerinin denetim altında tutulduğunu belirten Müdür Begeç, mevzuata aykırı faaliyete izin vermeyeceklerini ifade etti.

10 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR