Çevik, deneyimlerini anlattı

      Geçtiğimiz hafta faaliyete giren ve hızla çalışmalarına başlayan Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Tiyatro Kulübü, tiyatro severleri Kocaeli...

BÜYÜT

 

 

 

Geçtiğimiz hafta faaliyete giren ve hızla çalışmalarına başlayan Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Tiyatro Kulübü, tiyatro severleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik ile buluşturdu. Hoş ve samimi sohbet ortamında gerçekleşen söyleşiye Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Gençlik Meclisi Başkanı A. Bilal Buksu, Tiyatro Klübü Başkanı Ömer Sağır, gençlik meclisi çalışma grubu başkanları, üyeler ve sanatseverler katıldı.

GÖRÜM TEŞEKKÜR ETTİ

Program Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’ün açılış konuşmasıyla başladı. Görüm, davetlerini kırmadığı için Çevik’e teşekkür etti. Kulüp olarak amaçlarından ve hedefledikleri projelerden bahseden Tiyatro Kulübü Başkanı Ömer Sağır, Mehmet Çevik’i konuk etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının çok başarılı projelere imza attığını söyleyen Sağır bunun kendileri açısından büyük bir avantaj olduğunu ve başarılı oyuncularla bir araya gelme fırsatı yakalayabileceklerini belirtti.

ÇEVİK BAŞARI DİLEDİ

İlimizin yetiştirdiği başarılı oyuncu Çevik, oyunculuğa nasıl başladığını anlattı ve bu yolda ilerlemek isteyen gençlere kendi deneyimlerinden bahsetti. Bir oyunun sahnelenmesi için ciddi ve yoğun bir çalışma sürecinden geçilmesi gerektiğine vurgu yapan Çevik, ancak titizlikle ve itinayla çalışıldığı takdirde bunun başarılabileceğini belirtti. Görsel sanatlardan tiyatronun canlı olarak tek bir seferde sahnelendiğini söyleyen Çevik, bu yüzde yapılan hataları düzeltme gibi bir durumun söz konusu olmadığına dikkat çekti.

SORU SORULDU

Çevik verdiği bilgilerin ardından böylesi zor bir sanat dalı konusunda tercih yaparak kulübü kuran gençleri tebrik ettiğini söyledi. Sahne dekoru, yönetmen ve kıyafet gibi ihtiyaçlar için gençlere destek ve yardımcı olacağı sözünü veren Çevik, kulüp üyelerine başarılar diledi.  Program gençlerin Çevik’e sorular yöneltmesiyle devam etti. Program sonunda Gençlik Meclisi Başkanı A. Bilal Buksu’dan Kocaali Kent Konseyi anısında bir hediye alan Mehmet Çecik, gençlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, Genel Sekreter Görüm’e ve gençlere teşekkür etti. 

16 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR