Kuşkan“İstifa etmek doğru olmaz”

        CHP Çayırova İlçe Örgütü, düzenlenen kahvaltılı toplantı ile partililer ve basın mensupları ile bir araya geldi. 58 Cadde Restoran’da gerçekle...

 

 

 

 

CHP Çayırova İlçe Örgütü, düzenlenen kahvaltılı toplantı ile partililer ve basın mensupları ile bir araya geldi. 58 Cadde Restoran’da gerçekleşen toplantıya il başkanı Yalçın Kuşkan, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Çayırova İlçe Başkanı Rasim Meriç, meclis üyeleri Hüseyin Tarakçı, Ata Savaş Durak, Adem Kılıç ve Abdulkadir Honca ile Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan katıldı.

 

DEMİRCİ’YE ELEŞTİRİ

Toplantıda konuşan ilçe başkanı Rasim Meriç, belediye yönetimine yönelik eleştirilerde bulundu. Meclis üyelerinin çalışmalarından söz eden Meriç, “Bugüne kadar 6 önerge verdik.  Belediye başkanı gayri ciddi cevaplar veriyor. Kentsel dönüşüm ve geçmiş dönem borçları ve çalışmadan maaş aldıkları öne sürülen konularla ilgili sorularımız yanıtsız kaldık. Biz her zaman halkımızın çıkarlarını koruyacağız” dedi. Meriç kongrelerin normal süreçlerinde yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

İSTİFA DOĞRU DEĞİL

İl başkanı Yalçın Kuşkan ise, 30 Mart’ta başarısız olduklarını ve sorumluluğun kendisinde olduğunu söyledi. Eksik ya da giderilmesi gereken arızaların olduğunu kaydeden Kuşkan, “Başarısızlık sadece adayla açıklanmaz. Genel merkez ve il çapında değerlendirmeler yapıyoruz. İstifa ederek örgütü seçim arifesinde boşaltamayız. Cumhurbaşkanlığı seçimi gibi bir süreç var önümüzde” dedi.

 

AKAR SOMA’YI ANLATTI

Milletvekili Haydar Akar ise, ağırlıklı olarak Soma üzerinde durarak, büyük bir katliam yaşandığını ve sorumluluğun da hükümete ait olduğunu vurguladı. Başbakan Erdoğan’ın tehlikeli bir şekilde ayrıştırma politikası izlediğini ifade eden Akar, kendisi tarafından madende taşeron işçi çalıştırılması teklifinin tüm partiler tarafından gündeme alınması konusunda da bilgiler verdi. Akar, cumhurbaşkanı adayı ile ilgili olarak da çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan da parti için çalışmaya devam edeceğini ifade etti. Toplantı sonrasında eski meclis üyeleri Mehmet Ali kaplan, Veysel Suludere ve Cemal Demirbağ’a plaket verildi.

26 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR