Refleks Akademi’de sağlıklarına kavuştular!

      Kocaeli Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi’ne giden hastalar şifa buluyor. Merkeze gidip tedavi gören Nezahat Karatepe, Müfide Mermer ve Şafak...

BÜYÜT

 

 

 

Kocaeli Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi’ne giden hastalar şifa buluyor. Merkeze gidip tedavi gören Nezahat Karatepe, Müfide Mermer ve Şafak Yaşartekin ağrılardan kurtuldu. Merkezin sahibi Rek. Terapi Uzmanı & Klinik Refleksolog Bilal Yalçıner, “Sağlıklı olmanız ve hep öyle kalmanız İçin hizmetinizde ”dedi

Yahya Kaptan Mahallesi Demokrasi Bulvarı (KOSGEB mevkii) Çınar Sok. No: 62 D.1   İzmit adresinde hizmet veren Kocaeli Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi şifa dağıtmaya devam ediyor. Kocaeli Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi’nde tedavi gören hastalar, ağrılarından kurtulup mutlu bir hayat geçiriyorlar.  Merkezin sahibi Rek. Terapi Uzmanı & Klinik Refleksolog Bilal Yalçıner, kuruluş amaçlarını ve hizmetlerini şu şekilde açıkladı;

YENİLİKÇE VE YARATICI

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi  İzmit’te “Refleksoloji Hizmetleri”  alanında faaliyete gösteren  ilk büyük refleksoloji kuruluşu olma özelliğine sahiptir. Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımı ile geliştirdiği, hastalarının yaşamını iyileştirmeye yönelik sağlık ve bakım çözümlerini, kuruluş değerlerine ve uluslararası Refleksoloji standartlarına uygun olarak sunar.
 

KUSURSUZ HİZMET ANLAYIŞI


Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi gerek yurt içi gerekse yurt dışında ileri derecede eğitim almış profesyonel sağlık kadrosu ile hasta ve hasta yakınlarına kusursuz hizmet anlayışı ve mesleki donanımı ile yaşamın birçok evresinde karşılaşılabilecek “ağrı ve engellilik ile oluşabilecek sağlık bakım ihtiyaçları” için güvenilir ve özenli çözümler üretir.
 

YAŞAMI İYİLEŞTİRMEK


Tedavisini evinde sürdürmek isteyen hastalar, sağlık durumlarını takip etmeyi tercih eden yöneticiler, çalışanlarının sağlık takibini yaptırmak isteyen işverenler, doğum öncesi ve sonrası destek talep eden anneler, yaşlı hastalar, fiziksel engelliler ve benzeri durumlar için geliştirilen çözümlerin tek amacı; yaşamı iyileştirmektir."

ÖNCÜ BİR MERKEZ

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi İzmit’te sektörde Sağlık Bakanlığı’nın bilgisi ve belediye başkanlığının izni ile ruhsat alan ilk kuruluş olup, sektör standartlarının oluşması ve gelişmesinde de öncü bir merkez olma özelliğindedir.

“HASTA VE HASTA YAKINLARININ

MEMNUNİYETİ ÇOK ÖNEMLİ”


Hastaların seanslarına ait kayıtların özel bir yazılım ile elektronik ortamda tutulduğu Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi ’nde hasta ve hasta yakınlarının memnuniyeti her zaman ön planda tutulur. Gerçekleştirilen memnuniyet araştırmalarına göre; bugüne kadar Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi’nden yararlanan kişilerin memnuniyetlerinin en yüksek seviyede olması da bunun bir kanıtıdır. Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi; Sağlıklı olmanız ve hep öyle kalmanız için hizmetinizde.”

 

BİLAL YALÇINER  ÖZGEÇMİŞİ

-2012 yılından bu yana T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Geleneksel-Tamamlayıcı Tıp Dairesi Başkanlığı, Refleksoloji Komisyonu üyesidir. USA California Universty'de Natural Health Treatments de Phd -Doktora eğitimim devam etmektedir.

-2012 Yılında National Sofia S.Academy’de yüksek lisans yapmış; Bitirme tezi çalışmasını Rekreasyon Terapisi alanındaki çalışması ile yaptı.

- Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rekreasyon Terapisi Bölümünden Rekreasyon Terapisi Uzmanı olarak mezun oldu.
- 2007 Yılından bu yana İstanbul, Bursa, Denizli, Sakarya ve Kocaeli’nde, Refleksoloji Terapisi uygulamasını uzman olarak yapmakta.
 
-Türkiye ve Avrupa'nın ilk ve halen tek sadece Refleksoloji Terapisi yapan merkezin kurucusu. (2009)


- Türkiye ve Avrupa’da ilk defa T.C. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kocaeli İl Müdürlüğüne bağlı Kocaeli Gündoğdu Rehabilitasyon ve Aile Bakım-Danışma Merkezi’ndeki 42 hasta ile Kocaeli Huzurevinde ikamet eden 34 vatandaşa 2 ay sürekli olarak, terapileri orada almak koşuluyla ücretsiz hizmet veren çalışmayı uyguladı.                             

- Refleksoloji Terapi Özel Eğitim, Engelliler-Sosyal Hizmetler, Çocuk Eğitimleri, Rehabilitasyonel-Sportif alanlarda katıldığı 35 kurs, 62 panel-seminer, 8 konferansa katılarak 3500 saati aşkın eğitim aldı. Halen bu alanlarla ilgili profesyonel çalışmalar yapmakta.


-2006-2007 yılları yaz döneminde uluslararası Mavi Hilal Özel Eğitim Merkezinde Rekreasyon Terapisi Uzmanı olarak çalıştı.

-Türkiye’de Refleksoloji Terapisi alanında, Türk Patent Enstitüsü’nden (T.P.E), Refleksoloji Terapisi alanında kurum-kuruluş alanında marka tescili alan ilk kuruluşun kurucusu.

-2009 Yılında Refleksoloji Terapisi eğitimi için yurt dışına gitmiş (Londra/İngiltere) katıldığı 2 kursu dereceyle bitirdi.

-2010 yılında yine yurt dışı eğitimlerine devam etmiş (Paris / Fransa) katıldığı Refleksoloji Terapisi ve Chineese Reflexology eğitimlerinden takdir aldı.

-2011 yılında Refleksoloji Terapi eğitimi için yurt dışına çıkmış (New York-New Jersey ve Florida/Amerika Birleşik Devletleri) eğitimlerini başarıyla tamamladı.

-2012 yılında Zhong Ankang Lumbar Vertabralis Hospital’de (Pekin/Çin) Refleksoloji Terapisi eğitimini başarıyla tamamladı.
-2013 Yılında Tiltan College Of Complementry Medicine'de (Tel aviv/İsrail) Refleksoloji Terapisi eğitimini dereceyle tamamladı.

-2011 yılında Türkiye’de ilk defa Özürlü Bireye Yaklaşım Programını yazarak bu programın bütün Türkiye’de okutulmasına katkıda bulunmaya çalıştı.

-2010 yılında kurulan Refleksoloji İhtisas Ve Uygulama Derneği Yönetim Kurulu Kurucu Başkanlığı görevini (2. dönem) sürdürmekte.

-2010 yılından bu yana Refleksakademi Refleksoloji Merkezinde, Rek.Terapi Uzmanı & Klinik Refleksolog olarak çalışmaya devam etmekte.

-UNICEF, T.C.Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı, Dünya Engelliler Vakfı, Özel Eğitim Akademisi ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfında gönüllü olarak çalışmalarda katkı sağlamaya çalışmakta. 

-Engelliler/Özürlüler Gazetesi, Rehabilitasyon ve Özel Eğitim Alanındaki farklı gazete ve sitelerde yazarlık-editörlük yapmakta.

-Refleksoloji Terapisi & Rekreasyon Terapisi alanında Türkiye’nin çeşitli yerlerinde eğitim-seminerler vermekte.

02 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR