İKM’de yeni başkan Ahmet Emre Aydın

İKM’nin dün gerçekleştirilen 12’nci Olağan Genel Kurulu’nda Ahmet Emre Aydın başkanlık görevini Murat Barış’tan devraldıİzmit Kent Merkezi Ticari Daya...

BÜYÜT

İKM’nin dün gerçekleştirilen 12’nci Olağan Genel Kurulu’nda Ahmet Emre Aydın başkanlık görevini Murat Barış’tan devraldı

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM)’nin 12’nci Olağan Genel Kurulu dün Antikkapı Restaurant Kardelen Salonu’nda gerçekleştirildi. 2 dönemdir başkanlık yapan Murat Barış’ın adaylığını koymadığı tek listeli kurula Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilemen, KOTO Meclis Başkanı Recep Ekşi, KOTO başkan adayı Murat Özdağ, İKM üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
AÇIK OY USULÜ
İlimizde 1998 yılında faaliyete geçerek esnafların çıkarlarını gözetici çalışmalar sürdüren İKM’nin toplam 149 üyesi olmakla beraber, kurulda toplam 69 üye oy kullandı. İKM üyesi ve aynı zamanda Güç Plastik’in de sahibi olan Ahmet Emre Aydın’ın tek aday olduğu kurulda Divan Başkanlığı’nı eski CHP il yöneticisi Hüseyin Erol, katiplik görevini ise Havva Köse ile Ali Kılıç üstlendi. Açık oy usulü ile gerçekleştirilen seçimde açılış konuşmasını Murat Barış gerçekleştirdi.
“EMİN ELLERE TESLİM EDİYORUM”
Bir bayrağı taşıyıp emin ellere teslim etmenin gururunu yaşıyorum diyerek konuşmasına başlayan Barış, “Yeni yönetimle birlikte derneğimizin çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. İKM yönetimine gelen herkes esnafa yardımcı olma sorumluluğunu taşıyor ve bu amaçla çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar derneğimize katkıda bulunan tüm yönetimlere şükranlarımı sunuyor ve kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
“ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI”
Konuşma sonrası ise denetim ve faaliyet raporları okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Seçimlerin yapılması ve Aydın’ın oy birliğiyle başkan seçilmesi ardından da Aydın bir konuşma yaptı. İKM esnafını bir araya getirmek adına kurulan derneğimizin yönetim kurulunda bulunan her arkadaşımız önemli çalışmalara imza atmıştır diyen Aydın, “Biz de dernek çalışmalarımızı güçlendirerek devam ettirmek adına arkadaşlarımızla birlikte bir yönetim kurulu oluşturduk” dedi.
“YÖNETİMDE SIKINTI VAR”
Kurulun dilek ve temenniler bölümünde söz alan KOTO üyesi ve eski MARSİAD başkanı Okan Oktay ise Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ve otopark çalışmalarında yetersiz olduğundan yola çıkarak, “Bu kentte yönetim noktasında sıkıntı var. Kent esnafının sorunları var. Ulusal idareciler ekibinde olan yerel yöneticilerimiz bu sorunları özellikle de ulaşım ve otopark sorununu çözmelidir. Acil ve kalıcı çözümlere ihtiyaç var” ifadelerine yer verdi.


İKM Yönetim Kurulu
Ahmet Emre Aydın
Özgür Metin
Adnan Sarı Süleyman
Göksel Genç
Baybars Sağlav
Murat Öztürk
Fatih Sevinç
Soner Taşdan
Fatih Batı
Volkan Kavşut
Abdurrahman Bostan
Mehmet Yıldırım
Murat Karan
Denetleme Kurulu
Tunç Altın
Çağrı Alpaslan
Yaşar Can


07 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR