AKP’li gençlerden örnek olacak proje

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları tarafından hazırlanan “Yerel Gençlik Politikaları” projesi dün Gölkaypark’ta düzenlenen kahvaltıyla tanıtıldı. Proje, İ...

BÜYÜT

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları tarafından hazırlanan “Yerel Gençlik Politikaları” projesi dün Gölkaypark’ta düzenlenen kahvaltıyla tanıtıldı. Proje, İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilecek.

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın hazırladığı “Yerel Gençlik Politikaları” isimli proje dün Gölkaypark’ta düzenlenen kahvaltıyla kamuoyuna tanıtıldı. Proje hakkında bilgi veren AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Ergelen, “İzmit Belediyesi’yle projelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Projeyi İzmit Belediyesi’ne sunduk, AB’ye gönderildi ve kabul edildi. Projenin amacı, gençlerin yerel politikalara katılma noktasında ülke genelinde rol ve model oluşturabilmektir. Proje kapsamında Türkiye 6 bölgeye ayrılacak ve bu bölgelerde toplantılar yapılacak. Bölgelerde koordinatörler seçilecek. Koordinatörlere İzmit’te eğitimler verilecek. Ankara’da büyük bir zirve olacak. Çıkan sonuç gençler hakkında karar alıcılara ve çeşitli kurumlara sunulacak. Bu çalışmalardan çıkan sonuç kitap haline getirilecek.

GELECEĞE YATIRIM
İnternet sitesi kurulacak. Proje 54 bin Euro, alınan hibe ise 40 bin 572 Euro tutarında” dedi. Ardından söz alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise, “AKP’li gençlere teşekkür ediyoruz. Proje çok iyi bir inceleme sonrasında kabul edilmektedir. İzmit Belediyesi olarak bu projeyi ilçe kent gençlik konseyi ve diğer gençlik kollarıyla uygulamaya başlayacağız. İzmit’in dışını da ilgilendiriyor. Ulusal bir projedir. Bölgesel kurullarla bütün ülkeye yayılmış olacak. Gençlerin daha fazla katılmaları aktif olabilmeleri sağlanacaktır. Gelecekteki yerel yöneticilerin genç olması sağlanacak. Yerel gençlik politikaları dergileri çıkarılacak. Seminerlerin sonunda kitap hazırlanacak” açıklamasında bulundu.

09 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR