Kartonsan&'da toplu iş sözleşmesi imzalandı

Selüloz İş Sendikası’nın grev kararının ardından Kartonsan’da anlaşma sağlandı. İşçi maaşları ortalama bin 380 TL’den bin 570 TL'ye yükseldi.Kartonsan...

BÜYÜT

Selüloz İş Sendikası’nın grev kararının ardından Kartonsan’da anlaşma sağlandı. İşçi maaşları ortalama bin 380 TL’den bin 570 TL'ye yükseldi.

Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Türkiye Selüloz Kağıt ve Mamülleri İşçileri (Selüloz İş) Sendikası arasında süren Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sendikanın aldığı grev kararının ardından imzalandı. Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, şirketin istihdam ettiği sendikalı personelle ilgili Selüloz-İş ile 18 Ekim 2010 tarihinde başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin, 01.09.2010-31.08.2012 dönemini kapsayan iki yıllık süre için anlaşmayla sonuçlandığı bildirildi.

TÜFE ORANINDA ARTIŞ
Açıklamada, sağlanan antlaşma şartları gereğince kapsam içi çalışanlara, birinci yıl için l birim saat ücreti 7 liranın altında olan işçiler için ayda 90 lira iyileştirme ve tüm işçilere yüzde 8,33 oranında brüt ücret artışı sağlandı. İkinci yıl için birim saat ücreti 8 liranın altında olan işçiler için ayda 60 lira iyileştirme ve tüm işçilere 01.09.2010-31.08.2011 dönemine ait yıllık Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranında brüt ücret artışı yapılmasının öngörüldüğü belirtildi.

ZORLU SÜREÇ
Selüloz-İş Sendikası Genel Başkanı Ergin Alşan, görüşmelerde taslakta yer alan zam oranlarını aldıklarını söyleyerek “Biz arkadaşlarımızın insanca yaşama koşulları içinde hayatlarını devam ettirmeleri için çabaladık. Zorlu bir süreç sonrasında toplu iş sözleşmesini imzaladık. Bütün sendikalı arkadaşlarımıza ve fabrika çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Yapılan sözleşme sonrasında Kartonsan çalışanlarının maaşları ortalama bin 380 TL’den bin 570 TL'ye yükseldi.

11 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR