Hafize olan Körfezli Kızlar taçlandı

Törene Katılım Yoğundu Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezinde düzenlenen törene Körfez Kaymakamlığını vekaleten yürüten Derince Kaymakamı Mesut Yı...

BÜYÜT

Törene Katılım Yoğundu

Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezinde düzenlenen törene Körfez Kaymakamlığını vekaleten yürüten Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Müftüsü Hasan Erdoğan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Erdoğan, “Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ederim”

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, hafizelerin yetiştirmenin zorluğuna değinerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

İlçe Müftülüğü olarak bu yıl 14 bayan hafız çıkarmanın gururunu yaşadıklarını belirten Erdoğan, "Körfezimizden 14 değerli bayan kardeşimiz hafizelik kervanına katılıyor. Kendilerini tebrik ediyor ömür boyu Kur'an-ı Kerim'e hizmet nasip etmesini yüce Mevla'dan diliyorum. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Kaymakamımıza, Belediye Başkanımız ve tüm ilçe halkına teşekkür ediyorum. Bu hafizelerin annelerini, babalarını, bunların yetişmesinde emeği geçenleri ve hocalarını ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

 

Başkan Baran, “Desteklerimiz Hiçbir Zaman Aksamayacaktır”

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Ne mutlu sizlere ki Yüce kitabımızı hıfzetmişiniz. Bu çatı altına inen nurun yansımasısınız. Sizleri kutluyorum. Hafizeleri inşallah bundan sonraki yaşamlarında, efendimizin güzelliklerinin yaşatılması, kendilerine rehber olması anlamında ışık tutar. İnşallah Allah bu kurslarımızdaki hafiz olan öğrencilerimizin sayısını artırsın, Kur’an-ı Kerimi okuyan, hatmeden, hıfzeden, O’nunla amel eden, kaliteli ve ilmiyle amil olan insanların sayısı arttıkça, Körfezimiz bolluk ve bereketli bir İlçe olmaya Allah’ın izniyle devam edecektir. Desteklerimiz hiçbir zaman aksamayacaktır. Böyle güzel işler yapan ve güzel uğraş için gecesini gündüzüne katan hocalarımıza teşekkür ederim” dedi.

 

Salonun ayakta alkışlanmasının ardından hafizelere belgeleri verilip taçları takıldı. Duygulu anların yaşandığı merasimde hafız ve hafizelere çeşitli ödüller verildi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran hafizeleri teker teker tebrik ettikten sonra hediyelerini takdim etti.

02 Ekim 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR