Ertaş: Bu seçim tarihi bir fırsattır

Saadet Partisi Çayırova İlçe Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı Serkan Ertaş, 'Her seçim önemlidir ama bu seçim çok daha önemlidir.' açıklamasında b...

BÜYÜT

Saadet Partisi Çayırova İlçe Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı Serkan Ertaş, 'Her seçim önemlidir ama bu seçim çok daha önemlidir.' açıklamasında bulundu.

Bu Seçim Tarihi Bir Fırsattır
Saadet Partisi Çayırova İlçe Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı Serkan Ertaş, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde 2011 yılı için öngörülen faiz ödemeleri ve borç ödemelerini eleştirdi. Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarında 'IMF'ye borcumuz şu kadar kaldı' sözlerini anımsatan Ertaş, Başbakan cambaza bak misali IMF dışındaki borçlardan hiç söz etmiyor diye eleştirdi. gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi İlçe Gençlik Kolları seçim işleri Başkanı Ertaş, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. Ertaş, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde 2011 yılı için öngörülen borç ve faiz ödemelerine dikkat çekerek, milletin alın terinin yabancılara verilmesini eleştirdi.

Bütçe faize, borca gidiyor
2011 yılı için hükümetin bütçe taslağının 312, 5 milyar lira olduğunu kaydeden Ertaş, bütçe gelirlerinde de 33 milyar lira açığın öngörüldüğünü söyledi. Ertaş, Bütçe gelirlerinde 33 milyar lira açık öngörülmektedir. Bunun telafisi için borç almaktan başka planlarının olmadığı 8 yıllık icraatlarından da açıktır. Faiz ödemeleri için 47,5 milyar lira öngörülmektedir. Bu ise ana para ödemesi değil sadece faizdir. Dolayısıyla bütçe reel olarak 232 milyar liradır dedi.

AKP mirasyedi evlat gibi
Ertaş, hükümetin 2010 yılı için ise 55 milyar faiz ödemesi yaptığının altını çizerek, faize yapılan ödemelerini anlamak için yapılan özelleştirmeler de bakılması gerektiğini söyledi. AKP hükümetleri döneminde yapılan özelleştirmelerden elde edilen toplam gelirin 60 milyar lira olduğunu da kaydeden Ertaş, Bu rakamların özeti şudur. Ülkenin bütün milli, stratejik, büyük ve gelir getiren kurum ve kuruluşları satılmış, sadece iki yılık faiz ödemesine harcanmıştır. Önümüzdeki yılın faiz ödemeleri için satacak kurum kuruluş kalmadığından otoban, köprü, barajlar ve nehirler satış listesine alınmıştır. Maalesef AKP hükümeti kötü mirasyedi evlat misali ülkenin neyi var neyi yok elden çıkarmıştır ve çıkarmaya da devam etmektedir diye eleştirdi.

TÜRKİYE DIŞ BORCA BAĞIMLIDIR
Borç ve faiz sarmalındaki bir ülkede yaşıyoruz. Türkiye dış borca bağımlıdır diyen Ertaş, Başbakan'ın ekonomi ile ilgili açıklamalarını eleştirdi. Bitmez, Sayın Başbakan açıklamalarında ekonomik durumu hoş gösterebilmek için 'IMF'ye borcumuz şu kadar' diye açıklıyor. Cambaza bak misali sadece 'IMF'ye borcumuz şu kadar' diyor. IMF'nin dışındaki borçları niye zikretmiyor. Bu şekilde zikretmeyerek de milleti aldatıyor diye eleştirdi. Seçim çalışmalarını hakkında da bilgiler veren Ertaş, Yaptığımız Çalışmalarla seçim çalışmalarını fiilen başlatmış olduklarını kaydetti. Ertaş, Genel Kongremizden bu güne planladığımız çalışmaları önümüzdeki altı ay içerisinde kademe kademe icra ederek Saadet Partisi'nin
iktidara gelişinin müjdesini şimdiden duyuruyoruz dedi.

Bu seçim tarihi bir fırsattır
Altı ay gibi kısa bir süre sonra genel seçimlerin yapılacağına dikkatleri çeken Ertaş, Her seçim önemlidir ama bu seçim çok daha önemlidir. Zira Milli Görüş'ün iktidarda olmadığı her dönem ülkemiz adına tahribatın daha da ağırlaştığı hayat şartları açısından insanımızın daha da sıkıntıya girdiği dönemlerdir. Bu itibarla bütün bu kötü gidişata dur denebilmesi ve tahribatın önlenerek insanımızın hak ettiği hayat refahını bulması için bu seçim tarihi bir fırsattır ve çok önemlidir açıklamasında bulundu.

10 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR