Kazak çocuklar çok çabuk kaynaştı

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 41 ülkeden 1000’in üzerinde çocuğun katılacağı 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlenc...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 41 ülkeden 1000’in üzerinde çocuğun katılacağı 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı için Kocaeli’ne gruplar gelmeye devam ediyor. Kazakistan’dan ilimize gelen çocuklardan Alina ile Galym, Başiskele’de yaşayan Günay ailesine konuk oldu. Günay ailesinin annesi de Kazak asıllı olunca, Kazakistan’dan gelen çocuklar ailenin üç kızıyla çok çabuk kaynaştı.

OKUL BAHÇESİNDE BULUŞTULAR

Havaalanında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından karşılanan çocuklar, misafir olacakları ailelerle okulların bahçesinde tanıştılar. Aileler tarafından sevinç ve misafirperverlikle karşılanan çocuklar, misafir edilecekleri evlere dağıldılar.

KAZAK ÇOCUKLAR GÜNAY AİLESİNDE

Kazakistan’dan gelen 9 yaşındaki Tursumbekova Alina ve 11 yaşındaki Galym Tomiris, kendisi Trabzonlu eşi Kazakistanlı olan Ali Günay’ın ailesine misafir oldu. Uzun yıllar Kazakistan’da ticaretle uğraşan Ali Günay’ın, Kazakistan’da çalışırken tanıştığı Ayjan hanımla 12 yılı aşan mutlu bir evliliği var. Ahsen, Aylin ve Ayşe isimli 3 çocuğu bulunan Günay ailesi, Kazakistan’dan gelen konuklarını ağırlıyor olmaktan dolayı çok mutlu.

KAZAKİSTAN’DAN HEDİYE

Kazakistan’dan gelen Alina ve Galym’i, Günay ailesi kızları Ayşe ve Aylin ile birlikte büyük bir konukseverlikle karşıladı. Günay ailesinin 3,5 yaşındaki kızları Ahsen ile kısa sürede kaynaşan Kazak konuklar, ilimizde olmaktan ve 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı’na katılıyor olmaktan dolayı çok memnun olduklarını söyledi. 

21 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR