Türkiye’de ilk 8 takım arasına girdi

     İlçemizin en köklü ve en başarılı eğitim kurumlarından birisi olan, Uğur Mumcu Ortaokulu, eğitimdeki başarısını spordaki başarıyla taçlandırmaya...

BÜYÜT

 

 

 İlçemizin en köklü ve en başarılı eğitim kurumlarından birisi olan, Uğur Mumcu Ortaokulu, eğitimdeki başarısını spordaki başarıyla taçlandırmaya devam ediyor. Ortaokullar Basketbol’da, Türkiye’de son 8 takım arasına giren Uğur Mumcu Basketbol takımı ve okul idarecileri dün, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir’e ve Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı’yı ziyaret ederek, şampiyonluğun öyküsünü anlattılar.

 İLK ZİYARET ELLİBEŞ’E

Değirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu Basketbol takımı ilk ziyaretini Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e yaptılar. Ziyarette Okul Müdürü Ali Demir Beden Eğitimi Öğretmenleri Özgür Yalnızca ve Serkan Yüksel, Okul Aile Birliği Başkanı Nalan Türe, takım antrenörü Okan Güler ve sporcular ziyaret ettiler.

Okul Müdürü Ali Demir Türkiye Şampiyonasına gidecek olan takıma otobüs tahsis etmesinden dolayı Başkan Ellibeş’e teşekkürlerini iletirken şunları dile getirdi. Demir “Öğrencilerimiz büyük bir başarı yakaladılar, Uğur Mumcu’nun 12 Dev Adamı, Zonguldak’ta oynadığı Grup maçlarını da başarıyla geçerek, adını 2. Tura yazdıran okulumuz oldu. Amasya’da yapılan 2. Tur maçlarında da bileği bükülmeyen Uğur Mumcu’nun sporcuları, adını son 8 arasına yazdıran ilk devlet okulu oldu ve bizleri büyük mutluluk getirdiler sizlerinde bu desteklerinizden dolayı inanıyoruz ki Türkiye Şampiyonluğunu İlçemize ve İlimize kazandıracağız” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e yapılan ziyarette Başkan Ellibeş “Bizlerde Belediye olarak eğitime her zaman destek vermeye devam ediyoruz, öğrencilerimiz İlçemizi Türkiye’de adımızı duyurmalarından dolayı bizlerde çok mutlu olduk, bundan sonraki Türkiye şampiyonasından da mutlu bir şekilde gelmelerini başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

İKİNCİ ZİYARET AHMET DEMİR’E

Değirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu Basketbol takımı ilk ziyaretini Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir’e yaptılar. Ziyarette Okul Müdürü Ali Demir Beden Eğitimi Öğretmenleri Özgür Yalnızca ve Serkan Yüksel, Okul Aile Birliği Başkanı Nalan Türe, takım antrenörü Okan Güler ve sporcular ziyarete katıldı.

Ahmet Demir yaptığı konuşmada şunları diye getirdi. Demir; “Eğitimde sizlerle gurur duyuyoruz, sizlerin başarılı olmanız bilin ki İlçemize kazanacaktır. Sizleri bu başarılarından dolayı başta okul idaresini öğretmenler velilerinize desteklerinden dolayı teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyor, yolunuz açık olsun diliyorum” dedi.

 

İlçemizde ve ilimizde eğitimdeki başarıyla göz kamaştıran, Değirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu spordaki başarısıyla göz kamaştırmaya devam ediyor. Son olarak Ortaokullar arası Basketbol İl Birinciliğinde, tüm rakiplerini tek tek deviren İl Şampiyonu olan, Uğur Mumcu’nun 12 Dev Adamı, Zonguldak’ta oynadığı Grup maçlarını da başarıyla geçerek, adını 2. Tura yazdıran okulumuz oldu. Amasya’da yapılan 2. Tur maçlarında da bileği bükülmeyen Uğur Mumcu’nun sporcuları, adını son 8 arasına yazdıran ilk devlet okulu oldu. Son 8 takım arasında ki tek devlet okulu olan Uğur Mumcu, ilimizden de son 8 takım arasına kalan ilkokul oldu.

 SON ZİYARETİ KAYMAKAM YAZICI’YA YAPTILAR

21-25 Mayıs tarihleri arasında Isparta’da yapılacak olan Türkiye şampiyonası’nda, hedefini Türkiye Şampiyonu olarak belirleyen Uğur Mumcu, ilçemizdeki protokol ziyaretlerini sürdürüyor. Uğur Mumcu Ortaokulu Müdürü Ali Demir, Beden Eğitimi Öğretmenleri Özgür Yalnızca ve Serkan Yüksel, Okul Aile Birliği Başkanı Nalan Türe, takım antrenörü Okan Güler ve sporcular, dün sabah Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı’yı makamında ziyaret ederek, başarının öyküsünü anlattılar. Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen buluşmada, Okul Müdürü Demir, gelinen noktayı Kaymakam Yazıcı’ya anlatarak, Isparta’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası öncesinde destek istediler. Kaymakam Yazıcı da Uğur Mumcu öğrencilerine başarılar dileyerek, kendilerinden Türkiye Şampiyonluğu beklediğini söyledi. Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı daha sonra basketbolculara hediye vererek başarı dileklerini iletti.

25 Nisan 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR