Bacacı: Büyük projelere imza atacağız

Bacacı Grup Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Görele Pide ve Döner Salonu’nun sahibi Üzeyir Bacacı, basın açıklaması düzenleyerek 25 Ocak’ta yapıla...

BÜYÜT

Bacacı Grup Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Görele Pide ve Döner Salonu’nun sahibi Üzeyir Bacacı, basın açıklaması düzenleyerek 25 Ocak’ta yapılacak olan Kandıra Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi kongresinde aday olacağını açıkladı. Görele Pide ve Döner Salonu’nda düzenlenen kahvaltıya Bacacı’nın yönetim kurulu üyelerinden Seyitaliler Köyü Muhtarı aynı zamanda Kocaeli Damızlık Birliği 2’nci Başkanı Ahmet Balık, Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı aynı zamanda SS 49 Nolu Minibüsçüler ve Küçük Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Ballar Köyü Muhtarı Yüksel Horos, Taşçılar Kooperatifi Başkanı, Tarım Krediler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Öztaş Taş Kesme Sanayi Başkanı Günay Açıkgöz, Sanayi esnaflarından Ustalar Otopark’ın sahibi Saim Uslu, muhtarlar ve çok sayıda esnaf katılım sağladı.

 

TİCARİ HAYATIN YAPI TAŞI

Bacacı, yaptığı basın açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Esnaflar, yüzyıllar öncesinden bugüne gelen ticari hayatın en büyük ve en önemli yapı taşıdır. Ahilik gibi önemli bir değere sahip olan bizler bu kültürün yaşamasında en önemli etken yapı taşı olacağız. Herkes ticaret yapabilir, esnaf olabilir, fakat ahilik kültürünü yaşamak ve yaşatmak gerçek esnafların işidir.

 

BİRLİK VE BERABERLİK YOK

Ahilik; sanatın, ticaretin ve mesleğin, olgun kişilik, güzel ahlak ve doğrulukla yoğrulduğu, kökleri çok eskilere uzanan bir geleneğimiz; yüzyıllar boyu toplumumuzun sosyal ve ekonomik omurgasını oluşturan bir örgütlenme şeklimiz; toplumsal kimliğimiz açısından daima sahiplenmemiz gereken çok özel bir kültürümüzdür. Anadolu Selçuklularından Osmanlı İmparatorluğuna geçiş sürecinde Ahilik son derece önemli bir rol oynamış, sanat ve meslek yönüyle toplumun ekonomik yapısını hazırlarken, ahlaki yönüyle de devlet yapısının temel niteliklerini belirlemiştir. Böylesine büyük bir kültüre sahip olan esnaflarımız bugün geçmiş yılların birlik ve beraberliğine, ticari ahlakına ve yardımlaşmasına adeta hasret duymaktadırlar.

 

DEĞERLERİMİZİ SEVİYORUZ

Hepinizin bildiği gibi Kandıra’mız doğasıyla, gelenekleriyle ve tüm kendisini oluşturan güzellikleriyle bölgemizin incisi konumundadır. Kandıra’da yaşamaktan, Kandıra’mızda ticaret yapmaktan her zaman büyük mutluluk ve güven duyduk. Kentimizi seviyoruz. İnsanlarımızı seviyoruz. Kandıra’mızın değerlerini seviyoruz.

 

ADAYIM

Şimdi kentimize ve kentimizin en önemli yapı taşı olan esnaflarımıza daha büyük hizmetler verebilmek adına önemli ve kutlu bir göreve talip oluyoruz. Kandıra Esnaf Kefalet Kooperatifi, esnafımızın en önemli temsilcisidir. Uzun yıllardır ayakta duran, köklü bir yapıdır. Esnafımızın sesi, gözü ve kulağıdır. Bizler yanlışı düzeltmek için değil, daha doğrusunu yapmak için bugün sizlerin huzurunda 25 Ocak 2015 günü yapılacak olan  Kandıra Esnaf Kefalet Kooperatifi seçimlerinde  başkanlığına adaylığımızı açıklıyoruz.

 

SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN

Ülkemizde yaşanan değişimler altında sosyal, ekonomik, siyasal, rekabet ve teknoloji gibi kontrolleri dışında oluşan şartlardan Esnaf ve Sanatkarlarımızın olumsuz yönde etkilenmemesi, işyerlerini ayakta tutabilmesi için biz bu göreve talibiz. Esnaf ve Sanatkarlarımızın temsilcisi olarak ekonomik ve sosyal hayatımızda hak ettiği yeri almaları için gerekli çalışmaları yaparak, onların sorunlarını üst kuruluşlarımızla ve yerel yönetimlerle iyi ilişkiler içinde olarak sürekli gündemde tutarak üyelerimizin sorunlarını çözmek için bizler bu göreve adayız.

 

BÜYÜK PROJELERE İMZA ATACAĞIZ

Devletimizin tüm imkânlarını en iyi şekilde kullanabilmeleri için, kullanılan tüm imkânların dağılımının daha dengeli ve adaletli bir şekilde yapılmasını sağlamak için, esnaf kenti olan Kandıra’mızın gelişimine katkı sağlayabilmek için  Kandıra Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin başkanlığına adayız. Esnafımızın daha güzel yarınları için büyük projelere imza atacağız. Kalkınmayı gerçekleştireceğimiz projelerimiz ile sağlayacağız.

 

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Esnafımıza ticari hayatlarında daha çok bilinçlenmelerini sağlayabilmek adına sınırsız ve koşulsuz danışmanlık hizmeti vereceğiz. Köylümüzün her daim yanında olacak ve üretimine, ticaretine destek olacağız. Tüm bunları yaparken alacağımız en büyük güç ve destek hiç şüphesiz ki sağlayacağımız o büyük dayanışma olacaktır. Bizler çatışmayı değil, dayanışmayı esas alacağız. Kandıra Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni yeniden şekillendirecek ve daha etkin bir hal alması için yeniliklerin kapısını sonuna kadar açacağız. Makamda oturan bir yönetim olmak değildir amacımız. Esnafımızla iç içe, onları dinleyerek ve onlara yol göstererek ticari hayatın canlılığına hizmet edebilmek adına  Kandıra Esnaf Kefalet Kooperatifi  başkanlığına biz de adayız.

 

YÖRESEL ÜRÜNLERE PROJELER

Kandıra’mızın yöresel ürünlerinin pazarının oluşturulması ve ulusal değer kazanımı için gerçekleştireceğimiz birçok projemiz olacak. Esnafımızın bilinçlenmesi öncelikli hedefimiz olacaktır. Bizler görev ve sorumluluklarımızın bilinci içinde toplumun eğitim, kültür ve ekonomik düzeyini çağımızın gelişmişliğine uyumlu kılabilmek için ahilikten gelen birikimimiz ile etkinliklerimizi ve çalışmalarımızı gururla sürdüreceğiz. Tüm bu amaç ve duygularla bugün sizlerin huzurunda açıklamış olduğumuz  Kandıra Esnaf Kefalet Kooperatifi başkan adaylığımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

15 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR