Pehlivanın gözyaşları

Seka’da “Altın Kemeri” puanlamada kendi oyunu ile Ali Gürbüz’e yenilerek kaptıran Karamürselli Güngör Ekin, karşılaşma sonunda gözyaşlarını tutamadı v...

BÜYÜT

Seka’da “Altın Kemeri” puanlamada kendi oyunu ile Ali Gürbüz’e yenilerek kaptıran Karamürselli Güngör Ekin, karşılaşma sonunda gözyaşlarını tutamadı ve dakikalarca ağladı. Seka’da Kocaeli adına tek birinciliği alan Karamürselli Kaan Kaya kürsüye çıktı.

SEKA 3. Altınkemer yağlı güreşlerinde seyircinin çoğunluğu Başpehlivanlık güreşini Ali Gürbüz’ün mü Güngör Ekin’in mi kazandığını ancak kürsüde yapılan törende görebildi.

Kendi oyunu ile kaybetti
Saat 22.00’de Başpehlivanlık güreşinde Ali Gürbüz ve Güngör Ekin normal sürede yenişemeyince puanlama güreşine başlamıştı ki hakem kulesinin önünde seyircilerin arasına düşen 2 pehlivandan Güngör Ekin kendi oyunu ile Ali Gürbüze yenilerek Başpehlivanlığı kaybetti. Ancak, Başpehlivanlık güreşini protokol ve diğer tribünlerdeki seyirciler “karanlıktan” dolayı izleyemedi. Sadece güreş sonunda Antalya taraftarlarının yükselen sesinden ve Ali Gürbüz’ün etrafını sarmalarından kazananın Ali Gürbüz olduğunu öğrenebildi.

Güngör hıçkıra hıçkıra ağladı
Ali Gürbüz Seka Başpehlivanlığını kazanmanın sevinci ile hayranlarının arasında kürsüye giderken, kendi oyunu ile Ali Gürbüz’e yenilerek Başpehlivanlığı son saniyede Gürbüz’e kaptıran Karamürselli Güngör Ekin, üzüntüsünden gözyaşlarını tutamadı ve yakınlarının teselli etmesine rağmen dakikalarca ağladı ve kapandığı çayırdan ayağa kalkamadı.

Tek Birincilik Kaan’dan
Kırkpınar öncesi Başpehlivanların kendilerini denedikleri en büyük yağlı güreş organizasyonu olarak kabul edilen ve yaklaşık 15 bin kişinin izlediği Seka 3. Altınkemer güreşlerine katılan 1000 civarındaki pehlivan arasında Kocaeli’nin yüzünü ağartan tek pehlivan Karamürselli Kaan Kaya oldu ve rakibi İsmail Varol’un kaşının açılması ve doktorların güreşmesine müsaade etmemesi üzerine final güreşinde birinci oldu ve kategorisinin birincisi olarak kürsüye çıkarak madalyasını aldı.

Tek itiraz Nuri Zengin’den
SEKA Altınkemer yağlı güreşlerinde tek olumlu notu“Hakem Kulesi” aldı.Güreşlerde bundan önceki 2 organizasyonda hemen hemen her güreşten sonra güreşçilerin hakem kulesine gelip itiraz etmeleri yanında 3.sü yapılan Seka güreşlerinde kuleye tek itiraz Ekrem Yavuzla karşılaşan ve kaybden milli güreşçi Nuri Zenginden geldi. Zengin itirazını bir ara protokol tribünündeki Güreş Federasyonun Kocaeli’li As Başkanı Mehmet Akif Karaosmanoğlu’na yaptı ama itirazı neticesiz kaldı.

Karamürselliler “birbirlerini” yedi
SEKA yağlı güreşlerinde Karamürselli yağlı güreşçiler kura neticesi birbirleri ile eşleşince adeta “birbirlerini” yedi. Başpehlivanlık eşleşmesinde önce Ekrem Yavuz Gökhan Arıcı ile karşılaştı. Ekrem Yavuz Gökhan Arıcıyı saf dışı bıraktı ve yarı finale adını yazdırdı. Yarı finalde bu defa Güngör Ekin hemşerisi Karamürselli Ekrem Yavuzla eşleşti. Ekrem Yavuz oyun yapmak isterken karşılaşmayı kaybederken birbirini eleyen Karamürsellilerden Güngör Ekin finalde Ali Gürbüzün rakibi oldu.

Kamyonetli kutlama
SEKA Yağlı güreşlerinde beklide Türkiye’de bir ilk yaşandı Kaan Kayanın birinci ilan edildiği karşılaşmada final güreşi yapan ve kaşı açıldığı için güreşemeyeceği doktor kararı ile belirlenen güreşçi İsmail Varol, Kaan Kaya ile bir kamyonete bindirildi ve başı sarılı olarak kamyonetle güreş sahası içinde tur atarak seyircileri selamladı. Bunu kimin ve böyle bir selamlamaya kimin izin verdiği anlaşılamadı.

23 Haziran 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR