“KO-MEK’le bir adım öndesiniz”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı 12 İlçe 12 Sergi kervanının yedincisi Kandır...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı 12 İlçe 12 Sergi kervanının yedincisi Kandıra’da açıldı. Sergi açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, gencinden yaşlısına, her yaştan insanın KO-MEK kurslarında eğitim görerek kendini geliştirmesinden gurur duyduğunu söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK’e gelmek demek bir adım önde ve farklı olmak demektir. KO-MEK kurslarına katılarak kendilerini geliştiren ve meslek sahibi olan herkese teşekkür ederim’’ dedi.

AÇILIŞA BAŞKAN KARAOSMANOĞLU KATILDI
Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yağız, Kandıra Belediyesi Başkan Vekili Vedat Yiğitoğlu, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk, Kandıra Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Birdane, KO-MEK yöneticileri, usta öğreticiler, kursiyerler ve bölge halkı katıldı.

KO-MEK’LE BİR ADIM ÖNDESİNİZ
Açılışta konuşan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, KO-MEK’in halk üniversitesi kimliği ile Kocaelililere meslek ve sanat eğitimi verdiğini söyledi. Kocaelilerin kurulduğu günden itibaren KO-MEK’e büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK’e gelmek demek bir adım önde ve farklı olmak demektir. KO-MEK kurslarına katılarak kendilerini geliştiren ve meslek sahibi olan herkese teşekkür ederim’’ dedi.

BAŞKAN BÜTÜN STANDLARI GEZDİ
Başkan Karaosmanoğlu sergi açılışının ardından buradaki tüm stantları gezerek eserleri inceledi. Kapalı tohumlu bitki yetiştiriciliği branşındaki kursiyerlerden bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, kursiyerin yetiştirdiği çileklerin tadına baktı. Bitki yetiştiriciliği kursiyeri de Başkan Karaosmanoğlu’na yetiştirdiği çileklerden hediye etti.
KO-MEK’TE AİLE ORTAMI
Kandıra sergi açılışında ailece KO-MEK kurslarında eğitim alan Öztürk’ler dikkat çekti. KO-MEK kursiyeri Ali Öztürk Bilgisayar Kullanımı, İngilizce ve Diksiyon, eşi Hanım Öztürk ve gelini Özlem Öztürk ise Mefruşat branşında eğitim alıyor. Ali Öztürk’ün oğlu Tuncay Öztürk ve kızı Halime Öztürk de KO-MEK Bilgisayar Bakım ve Onarım kursiyeri. Öztürk Ailesi bu katımlarıyla KO-MEK’in en güzel örneklerinden birini oluşturuyor.

AİLECE KO-MEK’TEYİZ
Açılışta tüm kursiyerler adına konuşan Ali Öztürk, hızla gelişen dünyada eğitimin önemini vurgulayarak, KO-MEK’in insanlara yol gösterdiğini ifade etti. Öztürk,”Ailece katıldığımız KO-MEK kurslarında kendimize olan güven duygumuzu, cesaretimizi ve eğitim seviyemizi yükseltmiş olduk. KO-MEK mezunları vasıflı ve erdemli insanlar olarak çalışmaktadır. Bütün bu olanakların bizlerle buluşmasını sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

SALI GÜNÜ GÖLCÜK İLÇE SERGİSİ AÇILACAK
KO-MEK ilçe sergileri önümüzdeki günlerde de tüm hızıyla devam edecek. Sergi kervanına 15 Mayıs Salı günü Gölcük İlçe Sergisi katılacak.

11 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR