Can: CHP’nin bütün vaatleri Haydar Baş’tan çalıntı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde CHP’nin seçim beyannamesini açıklaması üzerine “bu vaatlere kaynak nasıl bulunacak?” tar...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde CHP’nin seçim beyannamesini açıklaması üzerine “bu vaatlere kaynak nasıl bulunacak?” tartışması başlamıştı. CHP’nin beyannamesine farklı bir eleştiri de BTP Kocaeli Milletvekili Adayı Muharrem Can’dan geldi. Can, CHP’nin seçim beyannamesi olarak açıkladığı vaatlerin, BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın sosyal medya hesabında paylaştığı iletiler olduğu savundu.

 

Muharrem Can’ın CHP’ye eleştirilerde bulunduğu yazılı açıklama şu şekilde:

Vatandaşın sosyal medyada en fazla konuştuğu konu CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı seçim beyannamesinde vaat ettiklerinin tamamını “Haydar Baş’tan çaldığı” tweetleri idi.

 

Ana muhalefet için çok acı bir akıbet

Sayın Kılıçdaroğlu, önce kabul edip sonra reddettiği BTP Genel Başkanımız Prof.Dr.Haydar Baş’ın, CHP’den aday olması, ve hatta uygun görülürse Bağımsız Türkiye Partisi ile ittifakı bugün hayata geçirmiş olsaydı ne vatandaştan, ne de CHP’ye gönül vermiş seçmeninden bu lafları yemeyecekti.

 

“Hakikaten şimdiye kadar nerdeydiniz?” dedirtecek kadar bizden alıntılar üzerine yazılmış

Şimdi hangi yüzle 10 yıldır dediğimiz, hatta dediklerimize olan güvenin göstergesi olarak 2007 seçimlerinde notere tasdik ettirdiğimiz projeleri ‘sanki CHP yeni bulmuş gibi’ halka sunuyorsunuz?

Bazıları için bizim 2007’de yaptığımız gibi notere tasdik de ettirdiniz…

 

Çalıntı projeler CHP’yi sandığa gömecektir

Bundan önceki seçimlerde ‘dinsiz CHP-dindar AKP’ şeklinde sürdürülen seçim çalışmaları, görünen o ki bu sefer  ‘kaynaklar’ üzerinden polemiklerle devam edecek.

Maliye Bakanı Şimşek, CHP projeleri için, “CHP bunların kaynağını açıklasın, oyumu CHP’ye veririm” dedi.

Şimşek, devletin elinde tek gelir kalemi kalan vergilerden bahsederek, “vermesine imkân yok” diyor. Doğrudur.

Sayın Derviş’i ekonomi bakanı yapmaktan bahseden Kılıçdaroğlu’nun senyoraj hakkını ABD’nin devraldığı bir ekonomide para dağıtacağını vaat etmesi ikiyüzlülük değil de nedir?

Bağımsız Türkiye Partisi olarak bizim 7.5 trilyon TL değerinde açıkladığımız yıllık gelirimiz hazır.

 

Üstelik 2001 senesinde siyasete girdiğimiz günden beri

Bakmayın bizleri milletin yeni duymasına. Boyalı yazılı ve görsel basın gizlemese milletimize refahı ve parayı vermemiz 14 sene önce gerçekleşirdi.

Bugün bizden çalıntılarla CHP’nin veya diğerlerinin vaat ettiklerine aldanıp da, kimse “Haydar Baş da veriyor, onlar da. Kararsız kaldım” demesin.

 

Bizden başka verecek bir siyasi yoktur

Biz, 9 uluslararası kongre ile kendini ispatlamış, Rusya başta olmak üzere 120’yi aşkın ülkede fiilen uygulanan Milli Ekonomi Modeli’mizle bu işi yapmaya hazırız. Lütfen gelin, bu işi Kocaeli’den başlayarak bitirelim.

21 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

10

devran - haydar bas Türkiye , nin babası nasıl mi takip etmeniz yeterli çünkü son cçare yoksa millet ve devlet olarak biteceğini görünen koy klavuuuuz istemez

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 11:01
09

Zehra Hari - Madenlerimiz yabancılara peşkeş çekilmesin, Devlet Millet ortaklığıyla işlesin diye Oyum Btp'ye @HBhaydarbas'a

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 11:01
08

emine nisa - Türk milleti hazine üzerinde oturan dilenci konumuna bir son vermeli bu seçimlerde BTP iktidara gelmeli

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 11:01
07

Ahu gündüz - Haydar Baş bu işin kitabını yazmış açık açık belirtmiş , neden olmasın? Oyum BTP'ye

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 11:01
06

Merve Nur - Birileri her ne kadar Prof.Dr.Haydar BAŞ beyin projelerini çalmaya çalışıyorsa da bu projeleri ancak sahibi gerçekleştirebilir!

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 11:01
05

Merve Nur - Prof.Dr.Haydar BAŞ beyi tebrik ediyorum. Allah ondan razı olsun. O diyorsa yapar kesinlikle. İş Aş Haydar BAŞ!

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 11:01
04

Cihangir Ünlü - Zaten dibe vurduk denesek ne kaybederiz 13 senedir saraycığım bile olmadı insanlar birbirine düştü huzur yok. Para yok ondan ve ahlak. ben kararlıyım ailem akraba hatta mahalle bile meyilli artık iş aş haydar baş diyoruz istabull 3. Bölge de oyumuz haydar başa

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 11:01
03

ender soykan - ben bu 5000 tl asgari ücret haberini ilk okuduğumda gülüp geçmiştim, sonra haydar baş bir video yayınladı nasıl olacağına dair. mantıklı bir açıklama yaptı aslında, kesinlikle bunun ütopya olmadığına karar verdim. en azından bu seçimde meclise girmesi lazım diye düşünüyorum

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 11:01
02

Abdurrahman Bektaş - Teşekkürler. Oyumun rengi belli artık. Bu seçimde vaatlerini kaynaklarıyla açıklayan BTP ye oyumu vereceğim

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 11:01
01

MEHMET YILMAZ - İLİM,FİKİR VE PROJE ADAMI HAYDAR BAŞI TEBRİK EDER BU SEÇİMDE YILMAZ SÜLALESİ OLARAK DESTEKLEYECEĞİMİZİ ŞİMDİDEN SÖZ VERİYORUZ..

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 11:01
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR