Fatih’te başarı yüzde 81

Eğitimde bir dünya markası olan Türkiye’nin parlayan yıldızı Fatih Kolejleri bu sene de öğrencilerini üniversiteli yaptı. Ülke genelinde üniversite s...

BÜYÜT

Eğitimde bir dünya markası olan Türkiye’nin parlayan yıldızı Fatih Kolejleri bu sene de öğrencilerini üniversiteli yaptı. Ülke genelinde üniversite sınavlarında 10 Türkiye birinciliği elde eden Fatih Kolejleri, 2014 LYS’de Türkiye ikincisi, üçüncüsü, yedincisi, sekizincisi ve dokuzuncusunu çıkartarak öğrencilerini zirveye yerleştirdi. Ayrıca 2014 LYS’de Türkiye genelinde dereceye giren ilk 100 öğrenciden 25’i Fatih Kolejlerinden mezun oldu. 1960 yılında “Türkiye için dünya ile yarışıyor” sloganıyla yola çıkan eğitimin 54 yıllık markası Fatih Koleji, tüm bilgi ve birimini bölgemize taşıyarak Gebze ve Çayırova kampüslerinde hizmet vermeye devam ediyor.


BÖLGENİN EN MODERN OKULLARI

Darıca ve Çayırova’da yerleşkesi bulunan Fatih Kolejleri bölgemizin de en modern fiziki alt yapısına sahip okulların başında geliyor. Hem Darıca Fatih Koleji hem de Çayırova Fatih Koleji; olimpik yüzme havuzu, futbol sahaları, tenis kortları, müzik odaları, sinema salonları, amfi tiyatrolar ve daha birçok sosyal hizmeti veren alt yapıya sahip tek okul. Fatih Kolejleri’nde öğrenciler ilmi bilimlerde dünya ile yarışacak seviyeye gelmekle birlikte, öğrencilerin tamamı sosyal hayata en iyi şekilde hazırlanıyor. Fatih Koleji öğrencileri bir tarafta matematik olimpiyatlarında dereceye girerken bir yanda da yüzme dereceleri alıyor, modern bir müzik enstirumanı çalarak okullardan mezun oluyor.


BAŞARI YÜZDE 81, HEPSİ GÖZDE ÜNİVERSİTELERE GİTTİ

Çayırova ve Darıca’da yerleşkesi bulunan Gebze merkezli Fatih Kolejleri üniversite giriş sınavlarında öğrencilerinin önemli bir kısmını Türkiye’nin gözde üniversitelerine yerleştirdi. Alınan bilgilere göre üniversite yerleştirmelerinde yüzde 81 başarı oranına ulaşan Fatih Koleji öğrencilerinden; 21 kişi Tıp Fakültesi, 22 kişi mimarlık-mühendislik fakültesini, 7 kişi diş hekimliği fakültesini, 9 kişi hukuk fakültesini, 15 kişi siyaset bilimi ve uluslar arası ilişkiler fakültesini, 10 kişi eğitim-fen edebiyat fakültesini kazandı. 

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR